Forum

dell sunucu işletim...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dell sunucu işletim sistemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
379 Görüntüleme
(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

dell sunucu üzerinde aşağıdaki yazılımların hangisini kullanmak,
performans,yönetilebilirlik,arayüz,kullanıcı sayısı bakımından daha çok tercih edilebilir.

MS OEM Win Svr Std 2008 R2 64bit TR.5 Clt P73-0512
 MS OEM Win Svr Std 2012 64bit TR.1 Kull.P73-05340

Gönderildi : 24/02/2013 05:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Bu ikisi aynı sürüm standardının güncel ve önceki versiyonlarını belirtiyor. İkisi de Win. Server Standart ürünü 2008 R2 bir önce ki sürüm 2012 ise yeni çıkmış sürüm bunlar arasında ki teknik farklara ve 2012 ile yeni gelen özelliklere makalelerden bakabilirsiniz. Şuan zaten 2012 sürümünü satın alabiliyor olmanız lazım. Üst sürümü aldığınız da 2008 kurma hakkına sahip oluyorsunuz ki bunun seçimi biraz da ufak işletmeler için uzman tecrübesine dayanır. 2008'i daha iyi biliyorsanız onu tercih edebilirsiniz. 2008 R2 alınır ise ileri de 2012 geçişi mümkün olmayacaktır.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2013 07:10

(@bilalhaksever)
Gönderiler: 354
Honorable Member
Konu başlatıcı

Bilgilendirme için teşekkürler ibrahim bey, 

Kabaca söyleyecek olursak uygulamada arasında bariz farklar varmı,

yani en belirgin farklılık nedir soracak olursak,ne söylenebilir.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 24/02/2013 15:27

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4298
Co-Helper

Kernel yapısının gelişmesiyle ölçeklenebilirlik ve yönetim de ciddi farklılıklar var 2012 de.
http://tr.wikipedia.org/wiki/Windows_Server_2012
Ancak buradan hepsini saymak zor bunlar ile ilgili burada makalelerimiz var 2012 makalelerinden bilgi edinebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2013 21:14

Paylaş: