Forum

2008 Server Restore...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server Restore Hakkinda..

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
349 Görüntüleme
(@GokhanKenarci)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar Selamlar,

2008 Server'a gunluk olarak NAS unitesine Windows Server Yedeklemeyi kullanarak backup aldiriyorum.Server acilmiyor,son gunu donmek istiyorum fakat Recovery ekraninda network uzerinden Nas'a ulasmiyorum.Baska bir pc uzerinden Nas'taki backup dosyasini bir usb diske atip usb'den donmek istiyorum fakat 300gb gibi bir data var (butun zamanlar dahil) bunu USB diske atmam zaman aliyor bu Backup seti uzerinden sadece son gunu alabilsem 10Gb kadar bir dosya kopyalamam gerekecek ve ciddi anlamda zaman kazanacagim.Backup seti uzerinden istedigim gunu ayirip alabilme imkanim var midir?

Tesekkurler..

Gönderildi : 19/02/2013 19:23

(@ErtugrulYALCIN)
Gönderiler: 54
Trusted Member

Hocam merhaba,

Windows server backup' ta recover bölümünde ilk ekranda This Server' ı seçince nasa ulaşıp tüm backupları görebiliyor olmalısınız. Backup alırken hedefi nasıl görüyorsa geri yüklerkende görmesi lazım... Daha önce denedim. 

Gönderildi : 19/02/2013 19:43

(@GokhanKenarci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Recovery ekranina ancak windows cd'si ile gelebiliyorum ordan network seceneginden NAS'a ulasamiyorum ancak add drivers dedigimde yolu gosterdigimde vhd dosyasini gorebiliyorum ama map drive vs gibi bir tanimlamada yaptirmiyor boyle donmeye calistigimda da hata veriyor..

Gönderildi : 19/02/2013 19:53

(@GokhanKenarci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

300GB'lik datayi nihayet usb diske kopyalayabildim.Yukleme cd'li ile acip restore etmek istiyorum fakat usb icindeki sistem yansimasini bulamiyor.Yolu kendim gostermeye calistigimda usb diskin icindeki vhd dosyasini seciyorum fakat donanimla ilgili bilgi icermiyor seklinde hata veriyor..Ayni usb disk icersinden baska bir server'da Server Backup Utility'le imajin icerigii gorebiliyorum..

Gönderildi : 20/02/2013 02:18

Paylaş: