Forum

Server 2008 R2 orta...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 R2 ortamında GPO'den bir script ile subnet mask degiştirilebilirmi ?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@gokhankahveci)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Server 2008 R2 ortamında GPO'den bir script ile subnet maski degiştirerek subnetti büyütmek istiyoruz ortamda bir dhcp server yok clientlara statik ipler verilmiş şuan ki aktif clientların subnet masklarını değiştirmek istiyoruz bilgisi olan varsa yardım ederse çok sevinirim.

Gönderildi : 11/02/2013 13:04

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

2008 r2 var ise üzerinde dhcp servisi kurup statik yapılandırmadan  dhcp mantığına geçmek için güzel bir fırsat olabilir bu bence

netsh interface ip set address "Local Area Connection dhcp 

komutu ile dhcp'den ip alacak hale getirebilirsiniz istemcilerinizi

Gönderildi : 11/02/2013 13:51

(@gokhankahveci)
Gönderiler: 12
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bende DHCP'den yanayım kendi şirketimde kullanıyorum zaten ama böyle ihtiyacı olan birisi var benimde bilgim yok o yüzden foruma yazdım Vasvi Bey bilgileriniz için teşekkürler.

Gönderildi : 11/02/2013 13:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

http://www.hakanuzuner.com/index.php/coklu-dns-ip-adresi-degistirme-multiple-dns-ip-change-netsh.html

burdaki örneklerden deneme ile birseyler cikabilir subnet tek basına bir deger degil ip adresi ile birlikte yazıldıgı icin tek komut satiri veremiyorum 

netsh dump ile text dosyaya alınıp o dosyadaki subneti birsekilde replace edip netsh exec ile cliente geri yuklenebilir fakat text içerisindeki subnet kısmı nasıl değiştirilir onla ilgili bir fikrim yok 

Gönderildi : 11/02/2013 15:10

Paylaş: