Forum

server 2008 r2 inte...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2008 r2 internet sorunu

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
310 Görüntüleme
(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar domaine üye olan bir server 2008 sql rolünde bir makinamız var fakat bu serverda kendi kendine internete çıkamama gibi bir sorunla karşılaşıyoruz serverı restart ettiğimde sorun çözülmekte...

domain yapısı server 2008 r2 makina dc , dc makinada veya domaine join diğer serverlarda herhangi bir internet sorunu yaşanmamakta...

sadece domaine join sql makinasında bu sorunu yaşıyoruz eventlara baktığımda kayda değer herhangi bir problem göremedim, restart etmeden dns client servisini restart ediyorum ardından ipconfig /flushdns çalıştırıyorum fakat yine internete çıkamıyor komple restart etmek zorunda kalıyorum...

yardımlarınızı rica ediyorum...

Gönderildi : 09/02/2013 13:02

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Sistem üzerinde antivirus yazılımı v.s. bu şekilde yazılım varsa devre dışı bırakıp denermisiniz? Geçici olarak ip adresini değiştirip bu şekilde gözlem yapabilir misiniz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/02/2013 23:58

Paylaş: