Forum

Power Shell Kullanı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Power Shell Kullanımı Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@AlicanKUCUK)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Belli saatler (08:00 - 19:00) arasında 10 dk. ara ile dosya taşıma işlemi yapmak istiyorum.

Bu işlemi task scheduler ile yapmam mümkün değil.

Power Shell ile denedim fakat başaramadım.

Başka nasıl bir yol izleyebilirim.

Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.

Herkese iyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/02/2013 16:52

(@behzadkapucu)
Gönderiler: 71
Trusted Member

yapmak istediklerinizi içeren bir bat/vbs dosyası hazırlayın, zamanlayıcıyla her 10 dk.da 1 çalıştırın. Bu şekilde mi denediniz?

O zaman fantastik bir şey deneyelim 🙂 --Test etmedim ama teoride harika.  ///Yine bat/vbs oluşturmanız gerek.

ifttt.com'a gidip üye olun (outlookta kullandığınız mail hesabıyla). (bu site online scheduler gibi bir şey, kullanımı çok kolay)

google calendar'da (gmail hesabınız vardır) yeni bir takvim olşturun ve her 10 dakikada bir event ekleyin.

ifttt'de yeni recipe deyin. it this'de google calendar'ı seçin ve onaylayın.

thenthat'de (mail kutusunu seçerek) takvimdeki her event için bana mail gönder deyin. (mail konusunu vs. hem burada hem outlookta belirtebilirsiniz.

outlook'tan bir kural oluşturun, [email protected] adresinden (ilk mail geldikten sonra kurala o gönderen adresi yazın) mail gelir gelmez o bat/vbs dosyasını çalıştırsın.

Böylece takvimdeki her 10 dakikalık eventler sayesinde 10'ar dakika arayla mail gelecek ve kural bat/vbs dosyasını çalıştıarark işlemi gerçekleştirecek.

(outlook kuralı için örnek: http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry8733.aspx)

---

Sakın dalga geçtiğimi sanmayın, ben çıkış yolu bulamasam bunu denerdim. 🙂

Gönderildi : 06/02/2013 17:33

(@AlicanKUCUK)
Gönderiler: 61
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Cevap için teşekkürler.

power shell de bir kaç adımla işlemi tamamladım.

$saat1="06:20 PM"
$saat3="07:05 PM"
$saat2=get-date -uformat "%I:%M %p"
get-date -uformat "%I:%M %p"
IF (($saat2 -ge $saat1) -AND ($saat2 -lt $saat3))
{ exit
} ELSE
{
copy c:\test\test.txt c:\test\yedek\
}

Gönderildi : 07/02/2013 11:15

Paylaş: