Forum

gpo da haklarin kis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo da haklarin kisitlanmasi

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
512 Görüntüleme
(@EmreDevran)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

selamlar,

Win2003 domainim bir kisim kullanicimin registry yazma hakki olacak ama diger butun haklari kisitlanmis olacak. Gpo ya baktim ama nasil hizli uygulayacagim konusunda fikriniz varsa iyi olur. Biliyorum makaleler henuz cikmadi ama genel gpo anlatan bir dokuman varmidir.

tesekkur ederim

Gönderildi : 13/03/2008 20:00

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Group Policy Management kullanarak Registry anahtarlarına erişim hakkı verebilirsin.

NewGPO > Computer Configuration > Windows Settings > Security Settings > Registry altında new key oluşturup NTFS permissionlarını istediğin gibi düzenleyebilirsin.

Gönderildi : 13/03/2008 20:05

(@EmreDevran)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

serhat hocam security settings tabindan sonraki bolumu 🙂 biraz daha acarmisiniz benim dc turkce isletim sistemi var.

Gönderildi : 13/03/2008 20:46

(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member

Güvenlik ayarları > Kayıt Defteri > Anahtar Ekle > Kayıt Defteri Anahtarlarını seç > ilgili kaydı seç . Tamam dedikten sonra istediğin user i ekle ve hakkını ata.

Kolay gelsin. Cammyla nın selamı var  ;). Sayın Devran

Gönderildi : 13/03/2008 21:36

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

serhat hocam security settings tabindan sonraki bolumu 🙂 biraz daha acarmisiniz benim dc turkce isletim sistemi var.

gpedit değilde ilgili OU ya bağlayacağın yeni bir GPO üzerinde yaparsan, bahsettiğim yerde kayıt defteri ni görebilirsin. 

gpedit.msc içinde kayıt defteri gelmez. İlk postumu otomatik cevaptan aldığım için o şekilde gelmiş, düzeltiyorum.

Gönderildi : 14/03/2008 01:47

Paylaş: