Forum

Xerox Workcentre PE...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Xerox Workcentre PE220 de Uzak Bağlantıda Yazdırma Sorunu

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,006 Görüntüleme
(@sony61)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar bizim işyerinde XEROX WORKCENTRE
PE220 marka yazıcı var. Ben bu yazıcıya uzak masa üstünden bağlandığım
bir bilgisayardan döküman göndermek istiyorum yazdır dediğimde
yazmıyor. Aynı yazıcıyla kendi bilgisayarımdan döküman
yazdırabiliyorum. Uzak masaüstünden yazıcıdan çıktı alabilmem için
acaba ne yapmam gerekiyor. Ayrıca yazıcımı paylaşıma actım. Bilgisi olan arkadaşların yorumlarını
bekliyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 16/08/2008 12:39

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Merhaba.

Öncelikle forum kurallarını okumalısınız.

Gönderildi : 16/08/2008 12:45

(@doganbayraktar)
Gönderiler: 1392
Noble Member

uzak masaüstü ile bağlanırken seçenekler kısmını genişletip yazıcıları görmeniz için aktifleştirmeniz gerekir.

Gönderildi : 16/08/2008 12:50

(@BilalARI)
Gönderiler: 131
Estimable Member

XEROX WORKCENTRE PE220 

Uzak Masaüstü ile bağlanırken Yerel Kaynaklar altından printers seçeneğinin işaretli olduğuna dikkat edelim.Eğer uzak sisteme bağlanılacak printer kullanılan işletim sistemi tarafından driver a sahip ise herhangi bir sorun yok.Ancak XEROX WORKCENTRE PE220  için bağlandığın bilgisayarda bu driver ın yüklü olması gerekir.Yazıcılar ve Faxlar klasöründe Xerox u görebiliyorsan uzak bilgisayarda sorun yok demektir.

Uzak masaüstü ile bağlandığın bilgisayarda Yazıcılar ve Faxlar klasöründe XEROX WORKCENTRE PE220  isimli yazıcıyı görebiliyor musun ?

Gönderildi : 16/08/2008 12:51

(@sony61)
Gönderiler: 6
Active Member
Konu başlatıcı

XEROX WORKCENTRE PE220 

Uzak Masaüstü ile bağlanırken Yerel Kaynaklar altından printers seçeneğinin işaretli olduğuna dikkat edelim.Eğer uzak sisteme bağlanılacak printer kullanılan işletim sistemi tarafından driver a sahip ise herhangi bir sorun yok.Ancak XEROX WORKCENTRE PE220  için bağlandığın bilgisayarda bu driver ın yüklü olması gerekir.Yazıcılar ve Faxlar klasöründe Xerox u görebiliyorsan uzak bilgisayarda sorun yok demektir.

Uzak masaüstü ile bağlandığın bilgisayarda Yazıcılar ve Faxlar klasöründe XEROX WORKCENTRE PE220  isimli yazıcıyı görebiliyor musun ?

Evet uzak masaüstünde bağlandığım bilgisayarda yazıcı ve faxlar bölümünde benim yazıcının ismi var. yalnız uzak masa üstünden bağlandığım bilgisayardan birden fazla kişi yazıcıdan çıktı alıyo. benim yazıcının aynısından birbaşka şubedede var. acaba gördüğüm yazıcı bana mı ait ona mı ait onu bilmiyorum. 

Gönderildi : 16/08/2008 13:10

Paylaş: