Forum

Queue Viewer Kuyruk...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Queue Viewer Kuyruk Sorunu mu ? Değil mi ?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@tunconur)
Gönderiler: 62
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,
Yapımda önceden Exc. 2010 vardı Sunucuyu değiştirip yeni bir sistem kurdum. Bütün ayarlarını narin narin yaptım.
Sunucum şuan aktif, problemsiz bir mail trafiğim var. Ancak şöyle bir sorun var.

Queue viewer'da bir kuyruk birikiyor.( Önceki sunucumda da aynı kuyruk mevcuttu ) sürekli aşağıdaki hatayı veriyor.

451 4.4.0 Primary target IP address responded with: ""421 4.2.1 Unable to connect."" Attempted failover to alternate host, but that did not succeed. Either there are no alternate hosts, or delivery failed to all alternate hosts."

Zira şöyle bir durum var ki, bu kuyrukta bekleyen maillerin hepsi gereksiz mailler yani içeri girmesini istemediğim mailler. Orada kuyruk oluşturması beni rahatsız etmiyor, sistemide yormuyor, loglardan kontrol ediyorum dışarıya mailde göndermiyor, benim mail trafiğimi bozmuyor.

Şu ayarlarımı tekrardan kontrol ettim.

Reverse dns kaydım için nslookup mail.xxxx.com 195.175.39.39

Sonuç
Server:  dns39.turktelekom.com.tr
Address:  195.175.39.39

Non-authoritative answer:
Name:    mail.xxxx.com
Address:  89.106.28.17

Telnet ile 25 ve 587 portuma baktım cevap alabildim.
/flushdns ile dnsleri temizledim.
Relay kayıtlarımı kontrol ettim. Kaldı ki gmail, hotmail ve çoğu domaine sıkıntısız mail gönderiyorum. (şu ana kadar sadece bir tane domain sorun çıkarttı)

Bunların kuyrukta olması ne kadar sakıncalı ? Yada gerçekten kaçırdığım bir noktamı var ? 

Gönderildi : 24/01/2013 03:44

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

portal üzerinde konu hakkında yayınlanmış bir post mevcut, forum üzerinde arama yaparsanız çıkacaktır. 

Gönderildi : 24/01/2013 20:40

(@tunconur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Hatırlıyorsanız gönderirseniz sevinirim. 3 - 4 gündür bakınıyorum çünkü. Arama yapmadanda yazmak yok zaten 🙂

Gönderildi : 24/01/2013 21:03

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Domain adını vermemişsiniz kayıtara bakalım diyecektim. Ama bu hata dns sorununda kaynaklanır ya da 25 portu kapalıdır. Şöyle yapın

• mxtoolbox'tan kayıtları ve portları kontrol edin.
  • dışarıdan bir yerden telnet mail.domain.com 25 ( 587 içinde yapın) bakalım dışarıdan içeri giriş var mı port açık mı?
  • Sonra sunucunun içinden farklı bir yere telnet çekin. telnet mail.cozumpark.com 25 ( aynı şekilde 587 içinde )
  • Yukarıdaki 2 adımda da portların gelen / gide tarafta çaık mı bakalım, eğer açık değilse ISP ( Telekomda olabilir) görüşüp ilgili portu açın.
  • Yüksek ihtimalle 25 portu kapalıdır.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 25/01/2013 02:48

(@tunconur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Domain adını vermemişsiniz kayıtara bakalım diyecektim. Ama bu hata dns sorununda kaynaklanır ya da 25 portu kapalıdır. Şöyle yapın

• mxtoolbox'tan kayıtları ve portları kontrol edin.
  • dışarıdan bir yerden telnet mail.domain.com 25 ( 587 içinde yapın) bakalım dışarıdan içeri giriş var mı port açık mı?
  • Sonra sunucunun içinden farklı bir yere telnet çekin. telnet mail.cozumpark.com 25 ( aynı şekilde 587 içinde )
  • Yukarıdaki 2 adımda da portların gelen / gide tarafta çaık mı bakalım, eğer açık değilse ISP ( Telekomda olabilir) görüşüp ilgili portu açın.
  • Yüksek ihtimalle 25 portu kapalıdır.

Keyifli çalışmalar. 

Telnet'te gelen giden açık ve toolbox kayıtlarımda bir sorun göremedim.

Domain: massaritma.com / mail.massaritma.com 

Gönderildi : 26/01/2013 15:20

(@tunconur)
Estimable Member
Konu başlatıcı

güncel

Gönderildi : 06/02/2013 00:35

Paylaş: