Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

FTP Server

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
472 Görüntüleme
(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Windows server 2008 r2 üzerine ftp server kurulumu yaptım

bir çok makale okudum ama istediğimi bir türlü yapamadım 

domain yapısı var istediğim userlar ilgili klasörlere gitmesini istiyorum

örneğin muhasebe,pazarlama diye iki dizin var ahmet pazarlama dizinine erişsin,mehmet muhasebeye

abc site altında ilgili klasörleri oluşturuyorum ftp ayarlarından da ilgili kişilerin userlarını yazıyorum ftp ekranı açılıyor kullanıcı kabul etmiyor

fakat abc site altına gelip kullanıcıları ekleyince kullanıcılarla açıyorum bu seferde bu root dizini görüyor bunuda istemiyorum

her users kendi dizinine gitsin login olunca daha basit programlarla bu istediğimi yapıyorum windows ftp serverda bir ürlü bunu yapamadım nerden eksik yapıyorum acaba ?

Gönderildi : 18/01/2013 19:08

(@emrahyilmaz-2)
Gönderiler: 1087
Noble Member

Ftp server ihtiyacınızı karşılayacaksa, filezilla ftp server tavsiye ederim. Kullanıcı ve grup oluşturup istediğiniz klasörleri görmesini sağlayabilirsiniz.

Şirket içerisinde kullanacaklsanız ftp server yerine fileserver kullanmanızı tavsiye ederm.

Gönderildi : 18/01/2013 20:51

(@abdullahissever)
Gönderiler: 86
Trusted Member

Ftp root olarak gosterdiginiz klasörun altinda kullanici adi ile klasor adi ayni yapin.

Ornek:

User adi :User1

Klasör adi :User1

Olmak zorunda ve o klasor izinlerinden User1 e full veya okuma yetkisi vermelisiniz.

Boyle duzelecektir geri donuz bekliyorum kolay gelsin. 

Gönderildi : 21/01/2013 03:47

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Log izleme, detaylı yetkilendirme gibi konularda malesef Windows Ftp pek ideal değil. Ücretsiz ve çok başarılı olan filezilla kullanmanızda yarar var.
Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 21/01/2013 10:45

(@miracatmis)
Gönderiler: 317
Honorable Member
Konu başlatıcı

Ftp root olarak gosterdiginiz klasörun altinda kullanici adi ile klasor adi ayni yapin.

Ornek:

User adi :User1

Klasör adi :User1

Olmak zorunda ve o klasor izinlerinden User1 e full veya okuma yetkisi vermelisiniz.

Boyle duzelecektir geri donuz bekliyorum kolay gelsin. 

dediğnizi daha önceden denemiştim teşekkürler Quick Easy FTP server kullanmaya karar verdim

Gönderildi : 21/01/2013 19:31

Paylaş: