Forum

Birden Fazla Makina...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Birden Fazla Makinayı Domain'e Nasıl Katarım?

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
426 Görüntüleme
(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Normal şartlarda bir makinayı domaine katmak için o makinaya gidip gerekli ip ve isim ayarlarını yapıp domaine katıyorum.30 makinayı aynı anda nasıl domaine katabilirim DHCP'den IP dağıtıp, dağıttığım IP'ler üzerinden mi gitmem gerekiyor.

Gönderildi : 18/01/2013 01:50

(@recepyuksel)
Gönderiler: 1893
Üye

Tek tek domaine almanız gerekmektedir. Eskiden yaptığınız gibi devam edin.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2013 03:37

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Bunun için bankalarda v.s. özel kurulum ayarları yapıyorlar, deploy senaryosu ile dağıtım yapıyorlar. Sizin yapıda hepi topu 30 makina var. Bu nedenle bu kadar detay ve iş yüküne girmektense Recep hocamın dediği gibi tek tek almanızda yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/01/2013 14:10

(@tunconur)
Gönderiler: 62
Estimable Member

Denizim,

Kullandığın yapıda sonicwall olduğunu biliyorum. Sonicwall üzerine kurulumunu yaptığın serverın dns ini primary dns olarak girip switchin fişini çıkartıp takman yetecektir. Kullanıcı dosyalarını aktarmak için profwiz programını kullan ki veri kaybı yaşanmasın. 

Gönderildi : 18/01/2013 15:03

(@ResulOzlu)
Gönderiler: 7
Active Member

Recep Beyin Dediği gibi. Tek Tek 🙂 Ama İnternetten Araştırınız Vb Scriptleri felan Olması Lazım

Gönderildi : 18/01/2013 16:25

(@denizayar)
Gönderiler: 188
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese teşekkür ederim

Gönderildi : 18/01/2013 19:14

Paylaş: