Forum

Mavi Ekran Hatası

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mavi Ekran Hatası

7 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
799 Görüntüleme
(@sonereryigit)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar rahatsız ediyorum ama kusurma bakmayın ben 2TB diskimi 4 e böldüm bi kısmına Win7 64x kurdum bir kısmına 2008r2 kurdum fakat 2008 r2 de kurulum tamamlanıyor drıverları yükledikten sonra restart attığında mavi ekrana düşüyor ve pc açılmıyor Anakartım Asus P8P67 DELUXE

Gönderildi : 17/01/2013 02:21

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Merhabalar rahatsız ediyorum ama kusurma bakmayın ben 2TB diskimi 4 e böldüm bi kısmına Win7 64x kurdum bir kısmına 2008r2 kurdum fakat 2008 r2 de kurulum tamamlanıyor drıverları yükledikten sonra restart attığında mavi ekrana düşüyor ve pc açılmıyor Anakartım Asus P8P67 DELUXE

Açılışta F8'e basıp Sistem Hatasında Yeniden Başlatmayı Devre Dışı Bırakın'ı seçip devam edin.Mavi ekrandaki hata kodlarını eksiksiz yazarsanız size çok daha net birşeyler söyleyebilirim.Genelde bu gibi problemlerde aşağıdaki gibi bir yol izleyin bence.Kolay gelsin.

1-) Ram hatası olabilir.Memtest ile ram lerinizi test edin.

2-) Sabit diskinizde problem olabilir.Harddisk Sentinel programıyla bad sector olup olmadığına bakın. http://www.harddisksentinel.com/hdsentinel_pro_setup.zip

3-) Ekran kartı problemli olabilir.Başka bir ekran kartıyla deneyin.

4-) Anakart arızalı olabilir.

Gönderildi : 17/01/2013 11:45

(@hasanGOKSU)
Gönderiler: 75
Estimable Member

bence driver sorunu 2008r2 ye uygun driverları yükleyin derim

Gönderildi : 17/01/2013 11:50

(@EnginSENOL)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yükleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=VmZ4Y-SE2pA

bu videoda yardımcı olabilir 

Gönderildi : 17/01/2013 12:00

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Ekran Kartı sorunu gibi duruyor. On-Baord ekran kartınız varsa onun test edin. Yükleme yaptığınız driver' ın ve BIOS un güncel olduğundan emin olun. Problem yinelerse işletim sistemini tekrar kurun. Yinede düzelmiyorsa mainboard değişimi gerekecek gibi.

Gönderildi : 17/01/2013 12:03

(@MehmetBAS)
Gönderiler: 30
Eminent Member

kurulum sırasında yada kurulum biter bitmez yapıyorsa ve diğer partition'a kurduğunuz windows 7 düzgün çalışıyorsa

1-) yüklediğiniz driverları kendi sitesinden indirmediyseniz bunu deneyin. problem çözülmediyse 2. yolu deneyin. 

2-) kurulumda kullandığınız dvd yada kalıp (.iso vs.) bozuk olabilir. başka bir dvd ile deneyin.

iyi günler ... 

Gönderildi : 17/01/2013 12:43

(@sonereryigit)
Gönderiler: 27
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar öncelikle göstermiş olduğunuz ilgiye çok teşekkür ederim hepiniz hakkınızı helal ediniz sıfırdan temiz kurulum yaptım bir bluetooth drıveri ve ekran kartı drıverini güncellemedim bunun haricinde bir çok güncelleştirmeyi aldım ve bir rol ve bir feature yapılandırdım hatta mem test bile yaptım şuan bir sorun yok ekran kartını drıverını yüklediğimde tekrar mavi ekrana düşerse ve sürekli reset atarsa bu sorunu nasıl aşabilirim ??

Gönderildi : 19/01/2013 17:38

Paylaş: