Forum

scsi disk problemi

Bildirimler
Hepsini Temizle

scsi disk problemi

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,515 Görüntüleme
(@tevfikgurel)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba

kullanmakta olduğumuz hp serverda scsi kart üzerinden 40 gb scsi disk te sistemimiz kurulu geçen gün server ı açtığımızda device managerda ve disk managementta 17 tane compaq scsi disk drive gözükmeye başladı sistemin çalışmanda herhangi bir engeli yok fakat acronics true imajla imaj almaya çalıştığımda hata veriyor ve karşıma 17 disk için bir pencere çıkararak ignore demem gerekiyor böyle olduğu zaman zamanlanmış imaj da almıyo doğal eskiden disk birtane gözükürdü ve acronics zamanlamıştım problemsiz imaj alıyordum nasıl düzeltebilirim bu durumu?

[img] [/img]

Gönderildi : 13/03/2008 17:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

gereksiz olan diskleri silmeyi denediniz mi ?

birde bios ayarlarında bir değişiklik yaptınız mı ?

hp marka model nedir  

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/03/2008 21:52

(@tevfikgurel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam gereksiz olanları silmek değil de disable etmek istedim hepsini ettim ve sürücü harfim değişti canım çıktı düzeltene kadar hatta forumda yazmıştım lsass.exe hatası verdi scsi kartı çıkartıp taktıktan sonra düzeldi bios tada bi değişiklik yapmadım server yeniden başlattıktan sonra bu hale geldi diskler scsi kart ayarlarından mı oluyo acaba diye düşünüyorum

Gönderildi : 13/03/2008 22:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

peki scsi kart güncellemesi yap o zaman yani driverını güncelle olmadı scsi kartın firmware ini güncelle ama bu işlemden once eğer o kartlar raid ise mutlaka yedek al .

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/03/2008 22:56

(@tevfikgurel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam sağol bi deniyim bide açılışta f8 tuşyla kartın ayarları var resetlemek istermisin diye soruyo bilmediğim için kurcalamak istemedim isa slot bu kart resetlesem bi problem yaşarmıyım acaba?

Gönderildi : 13/03/2008 23:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

diskler raid mi yoksa değil mi , eğer değil ise sorun olmaz ama raid var ve kart eski ise raid bilgisi uçacaktır ve yine eski diskler olduğu için raid bilgisi hdd üzerinde tutulamıyor

Gönderildi : 13/03/2008 23:25

(@tevfikgurel)
Eminent Member
Konu başlatıcı

raid yok 1 scsi disk sistem için 1 tanede ide yedek tarzı bir disk var ve kartta diskte eski yani raid olmadığı için bi problem yaşamazmıyım

Gönderildi : 13/03/2008 23:29

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

hayır sorun olmaz .. en fazla scsi id tanımlamanı isterki onua scsi kartın arayüzünden çok kolaylık ile yapabilirsin .

veri kaybı olmaz ama biliyorsun sistemde herşey den önce yedek önemli bir yedek al ve sıfırla . 

Gönderildi : 13/03/2008 23:51

Paylaş: