Forum

2003 server network...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server network yazıcı

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
478 Görüntüleme
(@MusaCaglar)
Gönderiler: 144
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba, uzakmasaüstü ile diğer ana bayide 2003 servera bağlanıyoruz fakat ordaki dökümanlarda yazdır dediğim zaman localdeki network yazıcısından çıktı almak istiyorum bunun için uzakmasaüstü ayarlarından seri portları ve yazıcıları işaretledim fakat yinede yazdır dediğim zaman görünmüyor bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ?

Gönderildi : 14/08/2008 20:37

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba Sizin pc nizdeki yazıcıların sürücüleri o bağlandığınız server dada yüklümüdür ??

bunu kontrol edin yüklü  değilse  driverlarını yükleyin

Gönderildi : 14/08/2008 20:45

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member

Eğer bağlandığın server kullandığın yazıcıyı otomatik olarak tanıyabiliyorsa o zaman bağlandığın anda sendeki yazıcı otomatik olarak server da görecektir.Ama kullandığın yazıcıyı server otomatik olarak tanımıyorsa server a driver ini 1 kereliğine tanıtman yeter.Admin olarak bağlan server a yazıcı driverini yükle (yükleyeceğin bağlantı noktası önemli değil yeter ki server da yazıcının driver i olsun) daha sonra uzak masaüstü ile bağlanınca sendeki yazıcı otomatik olarak server yazıcılarında gözükecektir.Kolay Gelsin.

Gönderildi : 15/08/2008 01:03

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

mrb. ben herhangi bir porttan driveri servera yükledim fakat yine görmedi. ama bağlantı noktası lpt1 görünce nasıl yazdıracak o kısmı tam anlamadım.

Gönderildi : 25/08/2008 13:39

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Yazıcı driver ını server a yukleme ıhtıyacı  termınal server a  baglanan client ın local ındekı yazıcı driver ını server uzerıne tasıyabılmek ıcın gereklı drıver eşlestırmesını  saglamak ıhtıyacından kaynaklanmaktadır .

Server uzerındekı ve client uzerındekı  yazıcı drıverları aynı sürüm ise  ve halen clientlar local prınterlarını  server a goturemıyorlar ıse http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=9AD27BE9-40DB-484F-862E-38A094EEEAF7&displaylang=en   Linktekı Printer redırectıon tool ıle  yazıcıları eşleştırme  yapmayı deneyebılırsınız .

Teşekkürler.

Gönderildi : 25/08/2008 13:58

(@MusaCaglar)
Reputable Member
Konu başlatıcı

merhaba dediklerinizi uyguladım. serverda notepadde çıktı alıyorum fakat hitit die kullandığımız muhasebe programı var sql tabanlı ondan rapor yazdırmaıyorum. yazılar kısmında dökümanın gittiğini görüyorum fakat çıktı gelmiyo neden kaynaklanabilir ?

Gönderildi : 02/09/2008 18:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Baglandıgınız  terminal server  uzerınden notepad ıle local ınızdekı yazıcıdan cıkıtı  alabılıyor  ısenız  local ınızdekı yazıcıyı termınal server a  taşıyabılıyorsunuz anlamına  gelır  kı Hitit programı  uzerınde  yazıcıların tanımlanması vb bir  durum gerekıyor  tahminimce.

Teşekkürler.

merhaba dediklerinizi uyguladım. serverda notepadde çıktı alıyorum fakat hitit die kullandığımız muhasebe programı var sql tabanlı ondan rapor yazdırmaıyorum. yazılar kısmında dökümanın gittiğini görüyorum fakat çıktı gelmiyo neden kaynaklanabilir ?

Gönderildi : 02/09/2008 19:31

Paylaş: