2003 server network...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server network yazıcı  

  RSS
Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye
arkadaşlar merhaba, uzakmasaüstü ile diğer ana bayide 2003 servera bağlanıyoruz fakat ordaki dökümanlarda yazdır dediğim zaman localdeki network yazıcısından çıktı almak istiyorum bunun için uzakmasaüstü ayarlarından seri portları ve yazıcıları işaretledim fakat yinede yazdır dediğim zaman görünmüyor bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı ?
Alıntı
Gönderildi : 14/08/2008 20:37
CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

Merhaba Sizin pc nizdeki yazıcıların sürücüleri o bağlandığınız server dada yüklümüdür ??


bunu kontrol edin yüklü  değilse  driverlarını yükleyin


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/08/2008 20:45
Murat YORULMAZ
(@muratyorulmaz)
Üye

Eğer bağlandığın server kullandığın yazıcıyı otomatik olarak tanıyabiliyorsa o zaman bağlandığın anda sendeki yazıcı otomatik olarak server da görecektir.Ama kullandığın yazıcıyı server otomatik olarak tanımıyorsa server a driver ini 1 kereliğine tanıtman yeter.Admin olarak bağlan server a yazıcı driverini yükle (yükleyeceğin bağlantı noktası önemli değil yeter ki server da yazıcının driver i olsun) daha sonra uzak masaüstü ile bağlanınca sendeki yazıcı otomatik olarak server yazıcılarında gözükecektir.Kolay Gelsin.

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/08/2008 01:03
Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye

mrb. ben herhangi bir porttan driveri servera yükledim fakat yine görmedi. ama bağlantı noktası lpt1 görünce nasıl yazdıracak o kısmı tam anlamadım.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2008 13:39
 Anonim

Merhaba ;

Yazıcı driver ını server a yukleme ıhtıyacı  termınal server a  baglanan client ın local ındekı yazıcı driver ını server uzerıne tasıyabılmek ıcın gereklı drıver eşlestırmesını  saglamak ıhtıyacından kaynaklanmaktadır .

Server uzerındekı ve client uzerındekı  yazıcı drıverları aynı sürüm ise  ve halen clientlar local prınterlarını  server a goturemıyorlar ıse http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=9AD27BE9-40DB-484F-862E-38A094EEEAF7&displaylang=en   Linktekı Printer redırectıon tool ıle  yazıcıları eşleştırme  yapmayı deneyebılırsınız .

 

Teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 25/08/2008 13:58
Musa Caglar
(@MusaCaglar)
Üye

merhaba dediklerinizi uyguladım. serverda notepadde çıktı alıyorum fakat hitit die kullandığımız muhasebe programı var sql tabanlı ondan rapor yazdırmaıyorum. yazılar kısmında dökümanın gittiğini görüyorum fakat çıktı gelmiyo neden kaynaklanabilir ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/09/2008 18:34
 Anonim

Merhaba ;

Baglandıgınız  terminal server  uzerınden notepad ıle local ınızdekı yazıcıdan cıkıtı  alabılıyor  ısenız  local ınızdekı yazıcıyı termınal server a  taşıyabılıyorsunuz anlamına  gelır  kı Hitit programı  uzerınde  yazıcıların tanımlanması vb bir  durum gerekıyor  tahminimce.

Teşekkürler.

[quote user="master_20"]merhaba dediklerinizi uyguladım. serverda notepadde çıktı alıyorum fakat hitit die kullandığımız muhasebe programı var sql tabanlı ondan rapor yazdırmaıyorum. yazılar kısmında dökümanın gittiğini görüyorum fakat çıktı gelmiyo neden kaynaklanabilir ?[/quote]

CevapAlıntı
Gönderildi : 02/09/2008 19:31
Paylaş: