Forum

Active directory il...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active directory ile dosya kurulumu yapmak

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
583 Görüntüleme
(@MesutBayram)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Active directorye eklenmiş her bilgisayara otomatik olarak "vcredist_x86.exe" 'yi ve bunun benzeri bir kaç tane cab ve exe dosyasını kurmak istiyorum. Böyle bir teknik mevcut mudur?

Gönderildi : 07/01/2013 21:58

(@ErdemAyyildiz)
Gönderiler: 29
Eminent Member

Merhaba Hocam,

Bütüm kullanıcılarda istediğiniz bat ve exe gibi dosyaları çalıştırmak için Logon Scriptin içine aşağıdaki komutu kendinize uyarlayarak yazmanız yeterli olacaktır.

copy /a \\server\paylaşım\ vcredist_x86.exe C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Startup\

Kolay gelsin.. 

Gönderildi : 08/01/2013 01:27

(@MesutBayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

cevabın için sağol hocam.

şimdi benim serverın ipsi 192.168.5.253 dosyayıda, server da C:\Users\Administrator\Downloads adresine kopyaladım. bu durumda link böylemi olmalı?

copy /a \\192.168.5.253\C:\Users\Administrator\Downloads\vcredist_x86.exe C:\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Startup\ 

Gönderildi : 08/01/2013 11:32

(@borayildiz)
Gönderiler: 675
Honorable Member

kullanicilar local admin degil ise logon script ile kurulum yapamazsin

bunun icin kurulum dosyalarini logon script ile paylasimdan kopyalayip sonrasinda startup script ile kurulum yapabilirsin

Gönderildi : 08/01/2013 12:56

(@EnginSENOL)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Kurulum mu yapacaksınız? Kopyalama mı?

Kurulum yapacaksanız kullanıcının kurulum için yetkisi varmı? Kurulum otomatikmi olacak yoksa kullanıcımı kuracak? 

Bir klasörü nasıl paylaşıma açarsınız ve paylaşımdaki bir dosyaya nasıl ulaşabilirsiniz?

Active Directory diyorsanız Group Policy duymuşsunuzdur. Kurulum yapacaksanız bunu kullanabilirsiniz. Exe dosyayı MSI haline çevirip GP ile kurulum yapabilirsiniz. 

Gönderildi : 08/01/2013 13:25

(@MesutBayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

kurulum yapacak, hatta kullanıcı görmeden yapabilirse çok daha güzel. Group policy filan gibi şeyleri burdan baka baka öğrendim bayada ilerlettim durumu hiç bilmeden 🙂

biraz tarif ederseniz hallederim sanırım. 

Gönderildi : 08/01/2013 13:47

Paylaş: