server2003 kısıtlam...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

server2003 kısıtlama  

  RSS
rıza şahin
(@rizasahin)
Üye

öncelikle iyi çalışmalar;


vaktinizi almadan direk konuya gireyim.serverde kayıtlı kullanıcıların bütün yetkileri alınacak sadece ortak belgeler ve logo go.exe gözükecek. kullanıcının başka erişimi ve yetkisi olmayacak serverde 70 user var 68 i yetkili kullanıcı yetkisine sahip 🙂 buda sorun olmaya başladı.sorduğum sorudan server konusunda deneyimsiz olduğumu anlamışsınızdır. vereceğiniz cevabı buna göre yazarsanız minnettar olurum.


 


şimdiden teşekkür ederim.

Alıntı
Gönderildi : 05/01/2013 19:20
Mehmet Sait YILMAZ
(@mehmetsaityilmaz)
Üye

rdp yapıpmı .exe yi çalıştırıyorsunuz

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/01/2013 20:08
rıza şahin
(@rizasahin)
Üye

hayır klasik mstsc bağlantısı  diye biliyorum. yani uzak masaüstünden servere bağlandığımızda masaüstünde herşey var orda go nun simgesine çift tıklayıp açıyor kullanıcılar ama bilgisayarım belgelerim ağ bağlantılarım gibi her yerde erişebiliyorlar biz bunu kısıtlamak istiyoruz. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2013 01:38
Engin Kosova
(@enginkosova)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="rıza şahin"]hayır klasik mstsc bağlantısı  diye biliyorum. yani uzak masaüstünden servere bağlandığımızda masaüstünde herşey var orda go nun simgesine çift tıklayıp açıyor kullanıcılar ama bilgisayarım belgelerim ağ bağlantılarım gibi her yerde erişebiliyorlar biz bunu kısıtlamak istiyoruz. [/quote]

Merhaba,

  Kullanıcı özellikleri kısmında "Programı Başlatırken" sekmesi altındaki Program Dosya Adı ve Başlama yeri alanlarını doldurarak kullanıcı sisteme login olduğunda sadece o programı başlatmasını (başka herhangi bir şey yapamamasını) sağlayabilirsin. Ayrıca kullanıcı programdan çıkmak istediğinde de bağlantı otomatik olarak düşer. Yanlış anlamadıysam yapmak istediğin bu.

Diğer isteğin için (ortak belgeler) yapıyı biraz daha açıklayabilirsen ona da yardımcı olmaya çalışalım. 

****************************************************************
Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.
*****************************************************************

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2013 03:22
Erol DURSUN
(@eroldursun)
Tecrübeli Üye

programınız normal user haklarıyla çalımıyor mu ?


neden uzak masaüstü yapanlar yetkili kullanıcı ?


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2013 07:21
rıza şahin
(@rizasahin)
Üye

engin bey öncelikle çok teşekkür ederim. ilk dediğini yaptım başarılı oldu. ortak belgeler yapısıda şöyle herkes ortak belgeler klasörüne bişiler kaydediyor diğer şubelerden falan başka yere değil sadece ortak belgelere. ben bu programla birlikte o klasörüde tum userler görsün istiyorum yani kullanıcı login olduğunda sadece programı çalıştıracak sonra çalıştırdığı programın excele dökümünü ise ortak belgelere kayıt edecek. hepsi bu. aslında soru basitte ben karmaşık bi hale sokuyorum 🙂 ilgin için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2013 12:40
rıza şahin
(@rizasahin)
Üye

önceki kişi ayarlamayı bu şekilde yamış. yani oluşturduğu userlerin hepsini administrator gurubuna eklemiş. şimdi user gurubuna taşıdım denemek için bir kaçını bu seferde programa erişimini sağlayamamıştım onuda engin beyin sayesinde hallettim. sadece ortak belgelere nasıl ulaştıracağım o kaldı tşk.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2013 12:43
 Anonim

Eğer kullanıcıların işletim sistemlerini veya uzak bağlantılarını kısıtmalak isterseniz , Serverinizde Active Directory kurulu ise , kullanıcıları gruplandırın , ( OU oluşuturarak ) sonra her grup için ayrı ayrı Group Policy ile masaüstü , denetim masası , explorer gibi alanları biçimlendirebilirsiniz. şayet kullanıcılara açık paylaşımları ayırmak isterseniz paylaşım özelliklerine bakın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 06/01/2013 12:45
Paylaş: