Forum

Yedek almak iç...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedek almak için harici harddisk tavsiyesi

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
459 Görüntüleme
(@SerkanKilic)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Tavsiye edebileceğiniz kaliteli ürünler hangileridir bu konuda.

Gönderildi : 05/01/2013 03:43

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Tavsiye edebileceğiniz kaliteli ürünler hangileridir bu konuda.

Harici harddisk düşünüyorsan WD'den kesinlikle uzak dur.Önceki firmamda aldığım WD'lerden 10 tanesinden 7 si bozuk çıkınca aldığım yerle konuşunca şunu itiraf ettiler ; Tayvandaki sel baskınından WD ellerindeki bozuk hddleri özellikle Türkiye'ye gönderiyorlar.Garantiye veriyorsun 1-2 ay unut o ürünü gelmesini.Seagate öneririm.Seagate Expansion 3TB USB 3.0 STBV3000200 Harddiski öneririm.Fiyat aralığını bilmediğim için NAS'da alabilirsin.NAS olarakta  Iomega StorCenter ix2-200 1TB öneririm.Kolay gelsin.

Gönderildi : 05/01/2013 04:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu konudaki bütçenizi bilmiyorum ama synology nas alırsanız rahat edersiniz. Çok iyi bir cihaz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/01/2013 18:03

(@enginkosova)
Gönderiler: 375
Üye

Merhaba,

http://www.qnap-tr.com/

Adresinde qnap cihazlarını da inceleyebilirsiniz. 

Aşağıdaki linkte çözüm parkta bir qnap incelemesi. 

http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2012/05/27/qnap-ts-459-pro-_31013101_-ncelemesi.aspx  

Not: Bu tarz bir cihaz almaya karar verirseniz en çok dikkat edilmesi gereken husus cihazın uyumluluk listesindeki H.D.D.' lerin seçilmesi.

Probleminiz çözüldüğünde sonucu burada paylaşırsanız,
sizin ile aynı problemi yaşayanlar için yardım etmiş olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise "çözüldü" olarak işaretlerseniz
diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/01/2013 04:31

(@SerkanKilic)
Gönderiler: 48
Trusted Member
Konu başlatıcı

Nas kullanma konusunda kararsızım sadece server'lara alınan yedeklerin ve paylaşımların ikinci yedeklerini alıcam 15-20 kullanıcılı bir sistem harici bir harddisk işimi görür diye düşünüyorum. Sizce nas pahalı bir çözümmü olur bu sistem için. 

Gönderildi : 08/01/2013 16:29

(@EnginSENOL)
Gönderiler: 23
Eminent Member

Çok büyük paralar vermek istemiyorsanız, RAID 1 ve iSCSI destekleyen bir NAS almanızı öneririm. NAS kullanmak hem taşınabilirlik açısından hem de kullanılabilirlik açısından daha uyugundur. 

4 TB fiyatları yaklaşık 1000tl civarı.

Gönderildi : 08/01/2013 19:03

Paylaş: