DC ler Arası Replik...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

DC ler Arası Replikasyon Hatası (Event ID 4)  

  RSS
tahir fatih
(@tahirfatih)
Üye

Selamlar arkadaşlar aşağıdaki gibi bir hata alıyorum,dc diğer dc ler ile replikasyon yapmıyor.Ana lokasyondaki lync,exchange,map edilmiş kaynakları kullanamıyor.İsimleri çözüyor,"\\" şeklinde ana lokasyona ulabiliyorum fakat çözemediğim bir şekilde replikasyon yapmıyor. Hepinize hayırlı günler

The Kerberos client received a KRB_AP_ERR_MODIFIED error from the server dc01 The target name used was ldap/dc01.domain.com.This indicates that the target server failed to decrypt the ticket provided by the client. This can occur when the target server principal name (SPN) is registered on an account other than the account the target service is using. Please ensure that the target SPN is registered on, and only registered on, the account used by the server. This error can also happen when the target service is using a different password for the target service account than what the Kerberos Key Distribution Center (KDC) has for the target service account. Please ensure that the service on the server and the KDC are both updated to use the current password. If the server name is not fully qualified, and the target domain (domain.com) is different from the client domain (domain.com), check if there are identically named server accounts in these two domains, or use the fully-qualified name to identify the server.

 

Alıntı
Gönderildi : 03/01/2013 02:43
Rafet S. AYATA
(@rafets-ayata)
Saygın Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,

İsim çözümleme sıkıntısı var gibi görünüyor. İsimle DC'ler LDAP protokolü üzerinden haberleşemiyorlar. Domain yapınızı kontrol edip her iki sunucu da da ldap erişim sağlayıp sağlayamadığınıza bakınız. Ayrıca Kerberos servisini her iki tarafta da yeniden başlatın. Password değişikliği yaptıysanız veya sertifika değişikliği yaptıysanız ticket açma kapama işlemi de gerçekleşmiyor olabilir buna bağlı kontrollerinizi de kontrol ediniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 17:03
Paylaş: