Forum

2012 server cal lis...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2012 server cal lisansı ekleme

13 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
1,186 Görüntüleme
(@enginkaya)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

2012 server standart tr kurdum fakat aldığım kullanıcı erişim lisanslarını nerden ekliyeceğimi bulamıyorum.

yardımcı olursanız sevinirim.

teşekkürler.

Gönderildi : 02/01/2013 00:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Terminal cal'lerinin yükleneceği bölümler 2008R2 'den farklı değildir.
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/05/windows-2008-zerinde-terminal-servis-kurulumu-windows-2008-terminal-services-_3101_nstallation.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2011/04/17/windows-server-2008r2-remote-desktop-service-licensing.aspx

Bu konularda makaleler mevcut. Uzak masaüstü değilde kullanıcı erişim lisans'larını tanıtmak istiyorsanız zaten buna gerek yok elinizde dökümanları tutmanız yeterlidir.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 02/01/2013 00:53

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Remote Desktop RDC CAL mı, yoksa user CAL mı?

Gönderildi : 28/01/2013 03:47

(@GokhanErol)
Gönderiler: 481
Prominent Member

Remote Desktop RDC CAL mı, yoksa user CAL mı?

Domain kurdum ve makinaları yavaş yavaş domaine alıyorum. 2008 r2 kullanıyorum. 5 makinaya kadar ücretsiz olarak domaine alabileceğimi okudum. Henüz 5 makina olmadı fakat 6. makinada cal lisans yüklemem gerekecek sanırım. Bunu nerden nasıl yükleyeceğim?

Remote desktop lisansı değil, terminal server kullanmıyoruz.

Gönderildi : 16/06/2014 19:17

(@MustafaKURU)
Gönderiler: 388
Honorable Member

Merhaba,

Domain için cal ekleme söz konusu değildir microsoft bunu serbest bırakmıştır sadece satın alırsınız ve kullanma hakkınız olur satın almadanda kullanabilirsiniz ama ahlak dışı bir davranış olur..

Gönderildi : 21/07/2014 16:09

(@mehmetsaityilmaz)
Gönderiler: 1458
Noble Member

Merhaba,

Domain için cal ekleme söz konusu değildir microsoft bunu serbest bırakmıştır sadece satın alırsınız ve kullanma hakkınız olur satın almadanda kullanabilirsiniz ama ahlak dışı bir davranış olur..

hocam bende bunu merak ediyorum domaine dahil her üye sunucu veya client için cal almak gerek mi ? 

Gönderildi : 15/11/2014 20:42

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Domainde olan domainde işlem yapan kullanıcı veya makinalar için gerekir ama etik olup kurulum yapılmaz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/11/2014 21:48

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member

Domainde olan domainde işlem yapan kullanıcı veya makinalar için gerekir ama etik olup kurulum yapılmaz.

peki hocam cezai yaptırımı var mı bsa tarafında  

Gönderildi : 15/11/2014 23:32

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Tabi bsa gelirse tüm lisansları istediği gibi cal lisansıda ister, satın almak en mantıklısı

Gönderildi : 16/11/2014 03:17

(@mehmetsaityilmaz)
Noble Member

Tabi bsa gelirse tüm lisansları istediği gibi cal lisansıda ister, satın almak en mantıklısı

anladım hocam teşekkür ederim , sayıglar. 

Gönderildi : 16/11/2014 15:30

(@KenanDeniz)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Merhaba,

selamlar benimde kafama takilan bir konuydu. Simdi bende server 2012 datacenter sürümünü alicam icinde 25 cal lisans mevcut. örnek domaine katmak istedigim client bilgisayarlar  yada userlar 25. gecerse lisansizda ekleyebilirmiyim?

tesekkürler

Gönderildi : 08/02/2015 20:35

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4288
Co-Helper

Ekleyebilirsiniz ancak legal olması için cal lisanslarını edinmeniz gerekir. User cal lisansları sisteme tanımlanmıyor sadece faturasıyla felan satın alınmış olması gerekiyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/02/2015 15:42

(@KenanDeniz)
Gönderiler: 15
Eminent Member

Ekleyebilirsiniz ancak legal olması için cal lisanslarını edinmeniz gerekir. User cal lisansları sisteme tanımlanmıyor sadece faturasıyla felan satın alınmış olması gerekiyor.

Tesekkürler bilgi icin cok yardimci oldunuz.

Gönderildi : 10/02/2015 04:14

Paylaş: