IIS Üzerinde F...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

IIS Üzerinde FTP Server 2 Host Problemi;  

  RSS
Mesut EREN
(@MesutEREN)
Üye

Arkadaşlar Merhaba,

 Tek IP üzerinden Server 2012 sayesinde 2 farklı domaini SSL çalıştırabildim, fakat şimdi aynı 2 sitenin farklı FTP leri var ve Web arayüz programlarıda FTP ye ürün güncelleme esnasında FTP Pasif moddan yapıyor işlemleri ve resimleri upload ediyor, şimdi ben 2 tane farklı şekilde ftp tanımlaması yapıp her ikisinede farklı user lar oluşturuyorum, fakat 1 tane kullanıcıyı kabul ediyor 2.yi kabul etmiyor, yani 21 portunu ilk hangisi kullanıyorsa diğeri olmuyor, virtual host bölümüne ftp.xxx.com ve ftp.zzz.com yazsamda bu sefer ftpler hiç çalışmıyor, acaba nerede hata yapıyorum, aynı anda 2 farklı user la 2 farklı domainin FTP directoryulerini yönetebilmem lazım ama olmuyor, şimdi başka FTP Server programları var FileZilla FTP filan bunlarla oluyor fakat bu sefer ürünleri upload edemiyorum çünkü PASSIVE MODE kullandıklarından bağlanıyorlar ve bağlandıktan sonra upload etmeden bağlantı kesiliyor client programının.

 

Yardımlarınızı ve fikirlerinizi beklerim, herkeze iyi çalışmalar mutlu seneler. 

Alıntı
Gönderildi : 31/12/2012 13:43
Mesut EREN
(@MesutEREN)
Üye

hiç kimseden yorum gelmemiş acaba böyle bir olay olmuyormu olamıyormu:(

CevapAlıntı
Gönderildi : 31/12/2012 18:19
Mesut EREN
(@MesutEREN)
Üye

Arkadaşlar,

 

Microsoft FTP Serverda TEK Ip üzerinden 2 kullanıcı ve 2 site çalıştırabilirmiyiz? 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 10:13
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bence Microsoft ftp ile bu işe girişmeyin. Filezilla ftp yazılımını kullanın. Birden fazla user tanımlayıp  her birine farklı folder ve yetki atamaları yapabilirsiniz. http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2008/05/14/filezilla-ftp-server.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 17:05
Mesut EREN
(@MesutEREN)
Üye

File Zilla ile yapıyorum, fakat şu sıkıntı var,

 

Şİmdi eticaret yazılımının bir paneli var ürün güncellemesi yapıldığında gidiyor oraya upload ediyor, Filezillada login oluyor LOG lardan görüyorum, fakat dosyayı upload etmiyor, aynı şekilde Microsoft FTP Server yapınca herhangi bir sorun çıkmıyor ve çalışıyor, anlamış deilim sıkıntıyı.. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 17:18
Rıza ŞAHAN
(@rizasahan)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Bence yetkilerde atladığınız bir şey var. Bende bu şekilde 20 müşteriye bağlantı sağlattırıyorum ve sorun olmuyor.
Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 17:22
Mesut EREN
(@MesutEREN)
Üye

filezillayı bende kullanıyorum başka bir host server üzerinde sıkıntı yok, sıkıntı ilginç bir durum FileZilla FTP Server çalışırken bir başka makineden ETicaret Panelini çalıştıyorum ve oradan bağlanıp UPLOAD Yapıyor, diğer makineden bağlanıp Eticaret panelinden yükleme yaptığımda filze zilla loglarında bağlandığını görüyorum fakat orada TRANSFER moduna geçmeden Connection timout oldu diyor ve panelede bir süre sonra istek zaman aşımına uğradı hatasını veriyor.

CevapAlıntı
Gönderildi : 03/01/2013 18:29
Paylaş: