Anasayfa » Forum

dizin hizmeti tanım...

dizin hizmeti tanımlayıcılar göreceli havuzunun tümünü kullandı hatası  

RSS
Metin Eren
(@MetinEren)
Üye

Belki fazla oluyorum, kusuruma bakmayın lütfen fakat nette araştırdım konuyu açmadan önce ama pek anlayacağım şeyler çıkmadı karşıma. sorunum elimde var olan bi kaç bilgisayarı domainden workgroup'a aldıktan sonra tekrar domaine almam gerekiyor. Şimdiye kadar iyiydi, lakin dizin hizmeti tanımlayıcılar göreceli havuzunun tümünü kullandı hatası alıyorum. Nasıl çözebileceğimi de bilmiyorum. İlgilenir misiniz lütfen ?

Alıntı
Gönderildi : 30/12/2012 12:16
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Üye

Bu başlık altında daha hızlı çözüm bulabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 16:55
Metin Eren
(@MetinEren)
Üye

hangi başlık ? göremedim de..

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 17:14
Ertan ERBEK
(@ertanerbek)
Üye

Windows Server

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 18:15
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Üye Forum Yöneticisi

http://www.sadikhov.com/forum/index.php?/topic/76477-active-directory-service-unable-to-create-object/

adresinde öeriler var ama türkce değil malesef

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 19:14
Metin Eren
(@MetinEren)
Üye

anlamıyorum ki şu havuz dediği şey nedir ! hem ne diye öyle oldu ki yaa, çözümünü de bilmiyorum. serveri restart ettim diye şuan sıkıntı yok. fakat korkuyorum yine sorun çıkar diye, dün sabahtan beri burda takılı kaldım, uykusuzluktan ölecem ve böyle giderse bu gece de sabahliycam.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 19:53
ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Üye

Sunucu üzerinde ki dizin hizmeti ile ilgili olabilir açıksa şayet. Kataloğunu silip tekrar oluşturun.

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 23:06
Metin Eren
(@MetinEren)
Üye

[quote user="İbrahim YILDIZ"]Sunucu üzerinde ki dizin hizmeti ile ilgili olabilir açıksa şayet. Kataloğunu silip tekrar oluşturun.[/quote] itiraf etmek gerekirse donanıma daha yatkın biriyim ben, bu terimleri anlamakta zorlanıyor, hatta ne demek istediğinizi daha iyi anlayabilmek için nette kelimeleri bile aratıyorum. Tam olarak ne demek istediğinizi yalın bir hal ile anlatabilir misiniz lütfen ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 23:21
Vasvi UYSAL
(@vasviuysal)
Üye Forum Yöneticisi

[quote user="Metin Eren"]anlamıyorum ki şu havuz dediği şey nedir ! hem ne diye öyle oldu ki yaa, çözümünü de bilmiyorum. serveri restart ettim diye şuan sıkıntı yok. fakat korkuyorum yine sorun çıkar diye, dün sabahtan beri burda takılı kaldım, uykusuzluktan ölecem ve böyle giderse bu gece de sabahliycam.[/quote]

RID master'e erişememe ile ilgili olduğu yazıyor ingilizce forumlarda

CevapAlıntı
Gönderildi : 30/12/2012 23:49
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol