Forum

W.Server 2008 R2 Fo...

Bildirimler
Hepsini Temizle

W.Server 2008 R2 Foundation, ile bağlantımız koptu!?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@HudaiCITLAKOGLU)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dell marka T110 II server ımız var. Üzerinde başlıkta ifade ettiğimiz gibi W.S.2008R2 Foundation var.

Server üzerinde Muhasebe programı kullanılıyor.

Yüklü olan Roller;

Ağ İlkesi ve Erişim Hizmetleri,

Dosya Hizmetleri,

Uzak Masaüstü Hizmetleri,

Web Sunucusu (IIS),

Sistemde Raid1 yapısı mevcut.

Sistem düzgün şekilde çalışırken, gün ortasında bağlantı kopuyor ve birdaha bağlanılamıyor.

Tespitlerimiz;

1-Raid1 de bulunan Disklerden biri arızalı, (Diğer diskten sistem çalıymaya devam ediyor!)

2-Disk arızasından sonra işletim sistemi de zarar görüyor, (Olay görüntüleyiciden çıkardığımız sonuç)

3-Terminaller den Server a bağlanılamıyor,

4-Server internet ve terminallere bağlana biliyor, bu yapı içersinde çalışırken hiç bir hata vermiyor!

5-İşletim sisteminde, yüklü olan Rolleri kaldırmak istediğimizde, kaldırmaya çalışıyor, sistemi yeniden başlat dediğinde, başlatıyoruz, başlarken de kaldırma işlemi başarısız oldu diyor.

6- Olay Görüntüleyici, Windows Günlükleri, SİSTEM den almış olduğumuz HATA raporu, (Özet)

- Windows Güvenlik Duvarı hizmeti, hizmete özgü Erişim engellendi. hatası ile sona erdi.

Kaynak: Service Control Manager  ------------ Olay Kimliği:  7024

- Ağ İlkesi Sunucusu hizmet şu hata ile sona erdi:  %%-2147024846

Kaynak: Service Control Manager  ------------Olay Kimliği:  7023

Bu sorunu düzelte bilmemiz için ne yapmamız gerekiyor.

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlırın yardımlarını bekliyoruz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/12/2012 03:12

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4287
Co-Helper

Açıkçası bu sıralı bahsettiğiniz olayların adım adım çözümü buradan sayfalar tutar. Sizin yerinde veya serviste profesyonel bir destek almanız en doğrusudur.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 15/12/2012 03:53

(@HudaiCITLAKOGLU)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

İbrahim bey, Merhaba,

Cevap için teşekkür ederim.

Aslında sistemi yeniden kurmamı engelliyecek bir durum yok.

Sadece bu sorundan tecrubesi olan arkadaşlarden ne öğrene bilirim düşüncesi ile çözüm arayışına girdik.

Uzun bir çözüm, dediğiniz gibi olabilir, en azından böyle bir sorun, niçin olmuş olabilir, birde çözüm için genel bir yorum yapıla bilirse, yarın bunun adına tecrube diye bilirz.

Kolay gelsin.

Gönderildi : 15/12/2012 12:34

Paylaş: