Forum

Stroge ve Equallogi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Stroge ve Equallogic Konfigürasyonu !!!

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
353 Görüntüleme
(@Kervanyanliz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar kurumumuzda dell nx3100 stroge server ve  equallagic alındı

çalışan  r710 server sistemimiz mevcut.bu yeni ürünlerin konfigürasyonu ve sisteme nasıl dahil edebilecegim hakkında detaylı bilgiye ihtiyacım var

nx3100 stroge server kurulu çalışır durumda fakat birbirleri arasında bir bağlantı yok???

Konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler...

Gönderildi : 13/12/2012 20:00

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Selamlar,
Ürünleriniz hayırlı olsun öncelikle. Doğrusu bu ürünlerin kurulumu pek zor değil fakat daha önce yapmadığınızı varsayarak dikkat etmeniz gereken noktalar var. Storage ve sunucularınızı bir birine izole bir network ile bağlamalısınız. Kullanıcı network bağlantıları ile aynı switch üzerinde olmamalı.
Bu konuda çözümpark üzerinde de makaleler var. Özellikle iSCSI ve Equallogic konularına odaklanın.
http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2011/02/06/dell-equallogic-ps-series-_3101_scs_3101_-san-storage-kurulum-ve-kullan-m.aspx
http://www.cozumpark.com/blogs/donanm/archive/2011/02/26/dell-equallogic-ps-series-_3101_scs_3101_-san-storage-volume-olu-turma.aspx

Bu makaleler temel noktaları açıklıyor, göz atmanızı tavsiye ederim.

Gönderildi : 17/12/2012 03:29

(@Kervanyanliz)
Gönderiler: 65
Estimable Member
Konu başlatıcı

İlğiniz çin öncelikle çok teşekkür ederim;

sizin gönderdiğiniz linkleri daha önce denedim ayarlarını yaptım fakat bağlanamıyorum

galiba switch bağlantılarımda bir karışıklık yapıyorum bağlantı şemasını veya şeklini tarif edebilirmisiniz...

Gönderildi : 17/12/2012 16:13

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

İlğiniz çin öncelikle çok teşekkür ederim;

sizin gönderdiğiniz linkleri daha önce denedim ayarlarını yaptım fakat bağlanamıyorum

galiba switch bağlantılarımda bir karışıklık yapıyorum bağlantı şemasını veya şeklini tarif edebilirmisiniz...

Öncelikle çift kontrolcü de kablolar takılı olmalı. Yönetim portlarının ikiside yönetim bilgisayarı ile aynı ağda olmalı. Sunucuların iscsi portları ile storage üzerindeki portlarda aynı switchde olmalı.

Gönderildi : 03/01/2013 18:20

Paylaş: