Server 2008 Yedekle...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Yedekleme  

  RSS
Deniz Kahraman
(@DenizKahraman)
Üye

Merhabalar,


Windows Server 2008 Standard SP2 x86 TR kurulu olan sunucuyu File Server olarak kullanmayı planlıyorum. Ve sadece belirtilen dizinin (D:/) periyodik olarak yedeklenmesini istiyorum.


Sunucu Özellikleri alanından Windows Power Shell, Windows Server Yedekleme ve Komut Satırı Araçları özelliklerini ekledim. Akabinde Windows Server Yedekleme seçeneğinden Yedekleme Zamanlama Sihirbazı 'nı çalıştırdım ve aşamalarına geçtim. İlerleyen aşamada ise "Özel" seçeneği altından sadece (D:/) sürücüsünün içeriğini yedeklemek istediğimde (C:/) sürücüsü varsayılan olarak seçili gelmektedir ve hiçbir şekilde varsayılan check işaretin kaldıramamaktayım ancak ben sadece D:/ sürücüsünün içeriğini yedeklemek istiyorum.


Forumda yayınlanan makalelerini dikkatlice inceledim ancak bir çözüm bulamadım. Yalnız anlatılan makalelerde yer alan Window Server 2008 işletim sistemi İngilizce versoyunu idi. Bundan kaynaklı olabilir mi ?


Saygılarımla, 

Alıntı
Gönderildi : 11/12/2012 13:47
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,
Zamanlı yedek aldırmak istediğinizde bunu planlayabilir ve aldırabilirsiniz hangi kaynaktan yararlandınız sonuç alamadınız. Belki atladığınız nokta olabilir. Rica etsem paylaşabilir misiniz linki?

CevapAlıntı
Gönderildi : 12/12/2012 00:10
Paylaş: