Forum

gpo kullanıcı ayarl...

Bildirimler
Hepsini Temizle

gpo kullanıcı ayarları

14 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
462 Görüntüleme
(@SedatTURAN)
Gönderiler: 443
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar. kullanıcılara göre gpo oluşturacağım. bir kullanıcıma tanımlamış olduğum kısıtlamaların aynısını diğer kullanıcım için engellemeleri nasıl kopyalabilirim.

Gönderildi : 10/12/2012 15:44

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

aynı kısıtlamalara tabii olacak kullanıcıları aynı OU altına taşıyarak

Gönderildi : 10/12/2012 16:04

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

vasvi hocam MMC içinde oluşturduğum yerel ilkenin altına eklediğim kullanıcılardan bahsediyorum. tüm kullanıcılar rpd ile bağlandıkları için bu ayarlamayı kullanıcı bazlı yapmam gerekiyor. bir kullanıcı için tanımladığım diğer kullanıcıyı etkilemiyor.

Gönderildi : 10/12/2012 16:25

(@vasviuysal)
Üye

kullanıcı bazında ayar yapmak yerine grup yaratıp ayarında bunu kullan ve etkilşenmesini istedigin kullanıcıları bu gruba dahil et bence

Gönderildi : 10/12/2012 16:47

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

hocam sanırım siz local ağda ki kullanıcıları engeleyeceğimi anladınız ama öyle değil. sorunun çözümünü paylaşıyorum bir başka arkadaşımın işine yaraması için. yerel güvenlik ilkesininde yetkisiz kullanıcılar user ve remote kullanıcıları olduğu için herhangi bir grup oluşturmaya gerek kalmadan kısıtlı kullanıcıları engeleyebiliyorsunuz. bu sayede yapılan tüm gpo lar tüm kullanıcıları etkiliyor. yeni grup oluşturmak bu bölümde olmadığı için vasvi hocam sizinlede paylaşmak istedim.

Gönderildi : 10/12/2012 18:10

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

powershell kullanımını nasıl yasaklayabilirim. bu çok önemli kullanıcılar users olarak da ayarlasam bile powershell ulaşabiliyor.

Gönderildi : 10/12/2012 18:29

(@vasviuysal)
Üye

hocam sanırım siz local ağda ki kullanıcıları engeleyeceğimi anladınız ama öyle değil. sorunun çözümünü paylaşıyorum bir başka arkadaşımın işine yaraması için. yerel güvenlik ilkesininde yetkisiz kullanıcılar user ve remote kullanıcıları olduğu için herhangi bir grup oluşturmaya gerek kalmadan kısıtlı kullanıcıları engeleyebiliyorsunuz. bu sayede yapılan tüm gpo lar tüm kullanıcıları etkiliyor. yeni grup oluşturmak bu bölümde olmadığı için vasvi hocam sizinlede paylaşmak istedim.

aslında ne yapmak istediğini anlamadım demek daha dogru olur.

açık açık onu sorsan daha net cevaplar alabilirdin

Gönderildi : 10/12/2012 19:09

(@vasviuysal)
Üye

powershell kullanımını nasıl yasaklayabilirim. bu çok önemli kullanıcılar users olarak da ayarlasam bile powershell ulaşabiliyor.

http://www.cozumpark.com/forums/361286/ShowThread.aspx

Gönderildi : 10/12/2012 19:12

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

http://www.cozumpark.com/forums/361286/ShowThread.aspx

vasvi hocam ben tam olarak bunu sormuştum aslında ama biraz sert çıkıştınız bana , ben sadece yolu arkadaşların anlaması amaçlı yazdım sizi kırmak için değil. ayrıca vermiş olduğunuz link de oyun exe leri ile ilgili bir açıklama mevcut.. powershell kısıtlaması ile ilgili bir açıklayıcı yazı bulamadım.

Gönderildi : 10/12/2012 19:39

(@vasviuysal)
Üye

yok hocam ne çıkışması 🙂

konuşmadığım biri olsan bu sözü belki anlarımda hani yanlış anlaşılmışım falan diyerek 🙂

bu arada exe'nin ne oldugu onemli değil aynı şekilde powershell.exe nin path'i içinde işlem yapılabilir

Gönderildi : 10/12/2012 19:43

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yok hocam ne çıkışması 🙂

konuşmadığım biri olsan bu sözü belki anlarımda hani yanlış anlaşılmışım falan diyerek 🙂

bu arada exe'nin ne oldugu onemli değil aynı şekilde powershell.exe nin path'i içinde işlem yapılabilir

hocam bu aralar gözükmüyorsun facebook ' da 🙂 yoksa bu soruları ordan sorar başının etini yerdim 🙂

ilgili işlemi yaptım oldu hocam yardımın için çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 10/12/2012 20:00

(@vasviuysal)
Üye

rica ederim işine yaramasına sevindim

facebook kısıtlaması gibi bir durum sozkonusu olmak uzere işyerinde , android telefondan baglanıyorum arada 

Gönderildi : 10/12/2012 20:02

(@SedatTURAN)
Honorable Member
Konu başlatıcı

rica ederim işine yaramasına sevindim

facebook kısıtlaması gibi bir durum sozkonusu olmak uzere işyerinde , android telefondan baglanıyorum arada 

hocam kısıtlamayı siz yapmıyormusunuz , bilişimcinin interneti kısıtlandığı nerde görülmüş 🙂

Gönderildi : 10/12/2012 20:12

(@vasviuysal)
Üye

kısıtlamayı ben yapıyorum evet

ama karar veren ben değilim 🙂

Gönderildi : 10/12/2012 20:17

Paylaş: