Forum

Active Directory- c...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory- computer ve user

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
413 Görüntüleme
(@MesutBayram)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba muhtemelen çok basit bir soru soruyor olacağım ama konuda çok yeniyim o yüzden dalga geçebilirsiniz çok önemsemem 🙂

active directory de user ve computerın farkı nedir. yeni bir user açıp onu bir bilgisayara tanımlıyorum fakat bazen computer bölümünde yeni bir bilgisayar açılıyor aynı isimde bazende açılmıyor bu durum tam olarak nedir? 

Gönderildi : 05/12/2012 19:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

computer bilgisayarlar icin tanımlanmıs accountlardır , user ise kullanıcıların bilgisayrlara giris yapması icin gerekli accountlardır

Gönderildi : 05/12/2012 20:19

(@MesutBayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

yani ben sadece user açsam işlerimi görebilirmiyim?

Gönderildi : 05/12/2012 20:22

(@vasviuysal)
Üye

kullanıcı olşturmak istiyorsanız evet

zaten computer kısmı bilgisayarlarınızı domaine dahil ettiğinizde otomatik olarak oluşacaktır.

Gönderildi : 05/12/2012 20:23

(@MesutBayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

peki userla client bir bilgisayarı açtığımda otomatik olarak computer oluşturmuyorsa o zaman bir sorun mu var demektir?

Gönderildi : 05/12/2012 20:34

(@vasviuysal)
Üye

userla clienti acmaktan kastınız ne anlamadım ama

daha oncede yazdıgım gibi computer accountları computerleri domaine dahil ederken otomatik olarak olusur

baska bir islem yapmanıza gerek yoktur 

Gönderildi : 05/12/2012 20:36

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

peki userla client bir bilgisayarı açtığımda otomatik olarak computer oluşturmuyorsa o zaman bir sorun mu var demektir?

Bilgisayarı sorunsuz bir şekilde domain e alabiliyorsanız mutlaka computer hesabıda açılır zaten. açılan bilgisayar hesaplarını active directory Computers organizational unit te görebilirsiniz. En kötü active directory de en tepede Bul diyerek aratın. 

Gönderildi : 05/12/2012 20:39

(@MesutBayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

userla açmaktan kastım domaine bir bilgisayarı dahil edip onu açmak..

teşekkür ederim cevaplarınız için fakat sorum şu eğerki computer otomatik olarak oluşmuyorsa bir sorun mu var demektir?

çünkü 45 tane bilgisayarı domaine ekledim fakat sadece 20 tane bilgisayar için computer oluşturdu active directory. 

Gönderildi : 05/12/2012 20:44

(@vasviuysal)
Üye

o domaine aldiginiz bilgisayarlarin hepsinin isminin benzersiz (ayni olmamasi ) gerekiyor

boyle bir durum soz konusu olabilirmi acaba ??

Gönderildi : 05/12/2012 20:52

(@MesutBayram)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bilgisayar isminin farklı olması gerekiyor diyorsunuz anladım teşekkür ederim, bunu kontrol edeceğim.

Gönderildi : 05/12/2012 20:54

Paylaş: