Forum

2008 Server IE Enha...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2008 Server IE Enhanced Security Configuration

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
350 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 2008 server üzerine kullanıcılar Terminal üzerinden bağlanıyor. Internette bir siteye girerken ya da outlook'a pst dosyası eklerken Internet explorer güvenlik uyarısı çıkıyor. Yaptığım araştırma sonucu Server Manager - IE ESC den disable ettim. Fakat bu seferde yine aynı ekran çıkıyor ama sadece "Close" butonu aktif. yani izin vermiş oluyor ama yine de uyarı bilgisi çıkıyor. BU bilgiyi nasıl disable ederim. Bu sorunu çözmüş olan varmı? Bilgi vermenizi rica ederim.

İyi Çalışmalar. 

Gönderildi : 04/12/2012 19:51

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sadece administrators kısmını değil users olan kısmıda off olarak işaretlediniz değil mi ? 

Gönderildi : 04/12/2012 20:06

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hocam,

Evet hem administrator hemde user kısmı disable durumda. Hatta register dan da kontrol ettim orada da disable durumda görünüyor. Ama kullanıcıya yine ekran çıkıyor ve sadece Close butonu aktif. o uyarıda çıkmasın istiyorum.  Çünkü gerçekten sıkıntı oluyor. Regedit ayarıda aşağıdadır.

1. HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{A509B1A7-37EF-4b3f-8CFC-4F3A74704073}\IsInstalled. 
If the value is 1, then Internet Explorer Enhanced Security Configuration is enabled for users. If the value is 0 or the entry is not present, then Internet Explorer Enhanced Security Configuration is disabled for users.

2. HKEY_LOCAL_MACHINE\ SOFTWARE\Microsoft\Active Setup\Installed Components\{A509B1A8-37EF-4b3f-8CFC-4F3A74704073}\IsInstalled. 

If the value is 1, then Internet Explorer Enhanced Security Configuration is enabled for administrators. If the value is 0 or the entry is not present, then Internet Explorer Enhanced Security Configuration is disabled for administrators. 

Gönderildi : 04/12/2012 20:25

Paylaş: