Forum

Server Çö...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Çöktü

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,448 Görüntüleme
(@TayfunAkcay)
Gönderiler: 74
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Bugün elektrikçimiz benden habersiz serverin güç kaynağını değiştirmek istemiş serveri fişinden çekmiş, şuan server siyah bir ekran da mouse yi gösteriyor ve admin kullanıcı adı sorgu ekranı gelmeden kendini resetliyor.

Gün boyunca düzeltmeye çalıştım stres altında kaçırdığım şeyler olabilir diye birde sizlere danışmak istiyorum.

Yedeklerim mevcut fakat onu kullanmadan önce başlangıç onarımı yapmak istiyorum öncelikle.

Kurulum cd si mevcut takıp boot ettiğimde sadece 3 seçenek geliyor

1-Windows Complete Pc Restore

2-Windows Memory Diagnostic Tool - denedim herhangi bir problem bulamadı.

3-Command Prompt

Komut ekranında şu komutları denedim fakat işe yaramadı

Bootrec /RebuildBcd 

BOOTREC /FIXMBR

BOOTREC /FIXBOOT

son bir komut daha denemek istiyorum araştırdığımda herkes işe yaradığını söylemiş  x:\sources\recovery\StartRep.exe fakat ben bu komutu yazdığımda dosya bulunamadı diyor. Cd nin içinde sources klasörü var ama içinde recovery yok.

Bu komutu nasıl yapabilirim veya bu serveri başlangıç onarımı nasıl yapabilirim ?

Şimdiden teşekkürler. 

Gönderildi : 03/12/2012 03:24

(@SavasKAPLAN)
Gönderiler: 244
Reputable Member

Kurulum DVD'sini takıp WinRE üzerinden komut satırına gelin. 

Bootrec /scanos ile sistemin yüklü olduğu sürücü harfine bakın. Sonra aşağıdaki komutu çalıştırıp diski taratın.

chkdsk /f X: 

tarama bittikten sonra

sfc /scannow /offbootdir=X:\ /offwindir=X:\windows

X olarak yazdığım sürücü harflerini bootrec'le not aldığınız sürücü harfleriyle değiştirin.

Örnek olarak sistem F sürücüsünde gözüküyorsa "sfc /scannow /offbootdir=F:\ /offwindir=F:\windows" şeklinde girin.

Bu yöntem bazen tek seferde sonuç vermez bir iki kez deneyin, sonuc yine olumsuzsa son olarak güvenli moda sistemi açmayı deneyin açılırsa geri yükleme yapmaya çalışın. Bunların hiç biri sonuç vermezse yapabileceğiniz bir şey yoktur.

Şuana kadar uyguladığınız yöntemler sistemin boot olamaması durumlarında boot'u tekrardan aktif etmek içindir. Yazdıklarınıza bakılırsa sistemin boot olmasıyla ilgili bir problem yok, sorun sisteminizin tamamiyle çökmüş olması.

Gönderildi : 03/12/2012 08:50

Paylaş: