Forum

active directory in...

Bildirimler
Hepsini Temizle

active directory internet kısıtlaması

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,714 Görüntüleme
(@mehmetsongur)
Gönderiler: 14
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ustalarım Active Directory Domain e Bağlı Olarak Çalışan Kullanıcılara İnternet Filtrelemesi ve Video Script Uygulama Kısıtlaması Yapa biliyormuyuz.

Eyer böyle bişiy Mümkünse Bunu Görüntülü Bir şekilde Anlata bilirmisiniz.

Policy Uygulaması Yapıla blirmi Yapıla bilirse nasıl.

İlgi ve alakanız için Teşekkürler.

Gönderildi : 20/11/2012 12:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba bu işler için bir firewall almanız gerekli. Yazılımsal olabileceği gibi donanımsalda olaiblir. Bütçe yok derseniz eğer linux biliyorsanız ücretsiz proxy yazılımları var kullanabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/11/2012 13:24

(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member

Ücretsiz proxy olarak Squid önerebilirim.

İyi çalışmalar. 

Gönderildi : 20/11/2012 13:56

(@mehmetsongur)
Eminent Member
Konu başlatıcı

ben şöyle bişiy yapmak isityorum Juniper da Guruplar oluşturup Bu guruplara yetki alanları tanımlaya biliyorduk atıyorum a gurubu heryere girsin b gurubu bu sitelere giremesin c gurubu video izleyemesin gibi Bu işlemi yaptırta bileceğim bir sistem lazım Eski şirketimde bunu kullanıyordum Şimdi başka bir şirkete başladım Burasıda ödeme konusunda bayaa sıkılar isteyince olmuyor yani en kolay ve en az masrafla nasıl bişiy yaparım onu bulmaya çalışıyorum.

Gönderildi : 20/11/2012 13:59

(@bulentalacam)
Gönderiler: 554
Prominent Member

Rıza arkadaşımızın dediği gibi bir güvenlik duvarı kullansanız yerinde bir seçim olur. Mesela TMG ile tam istediklerinizi yapabilirsiniz. Ama param yok farklı birşeyler yapılabilir mi diye sorarsanız bir arkadaşımız Active Directory ile Squid arasında Authentication olayını makale olarak yayınlamış. İnceleyin isterseniz. Makale aşağıda. 

http://www.cozumpark.com/blogs/linux_unix/archive/2012/09/02/squid-proxy-server-ad-authentication-ile-kullanmak.aspx 

Gönderildi : 20/11/2012 14:32

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Free PfSense öneririm. Squid biraz zordur.

Lisanslı ise Fortigate öneririm.

Gönderildi : 20/11/2012 14:51

(@mehmetsongur)
Eminent Member
Konu başlatıcı

teşşekürler hocam birde bunun kullanımı ile ilgili bir dökümanınız varsa göndere bilirmisiniz kısıtlamalar nasıl yapılıyor vs.

Gönderildi : 21/11/2012 13:41

(@ufuktatlidil)
Gönderiler: 5718
Illustrious Member

Pfsense ile ilgili web sitesine göz atabilirsiniz. Bir çok kaynak mevcut.

Gönderildi : 21/11/2012 13:56

(@SerkanKilic)
Gönderiler: 48
Trusted Member

Windows için bunları ücretsiz yapan programlar varmı

Gönderildi : 27/11/2012 13:12

Paylaş: