Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 R2 Oturum Şifresini bulmak..

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
694 Görüntüleme
(@OguzhanTUNC)
Gönderiler: 390
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows Server 2003 R2 Sistemim var üzerinden internet dağıtımı yapılmaktadır. firma bir oturum açmış belliki şifreyi de regeditten "autoadminlogon seçeneğini 1 "  yapıp yoluna devam etmiş ancak ben bu oturumun ve admin oturumun şifresini bilmiyorum. Yarın bir gün bir sıkıntı olursa bu sistemin arayüzüne ulaşmak biraz can sıkıcak gibi duruyor ve önden tedbirimi almak istiyorum. o yüzden daha hiç kurtarma yada sıfırlama işlemine başlamadan sizin gibi üstadlardan bilgi alayım dedim. 

"active password changer" ,"erd commander" gibi programları denemedim. çünkü amacım ilk olarak şifrenin ne olduğunu bilmek. oturum sürekli açık çünkü.. 

hiç olmadı " net user "  komutu işlemimi çözebilir mi ? 

Uzun lafın kısası Ben bu şifreyi Nasıl bulabilirim ?

Not : oturum açık ,bilgisayarı kapatıp yeniden açtığınız zaman kendi kendine oturum açılıyor yalnız o oturumu kapatıp açmak istediğinizde sizden şifre soruyor.

Gönderildi : 12/11/2012 16:19

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

Geleneksel AutoAdminLogon enable edilmiş ise, hesabın şifresi DefaultPassword değerine girilmiştir. Regedit üzerinden ulaşabilirsiniz.

http://support.microsoft.com/kb/324737

Gönderildi : 12/11/2012 16:54

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

maelesef serhat bey regedit kısmında winlogon altında defaultpassword kısmı yok o yüzden bende biraz kafa karıştırdım.. HKEY_LOCAL_MACHINE altından bakıyorum bu arada.. yani  defaultpassword değeri oluşturulmamış

Gönderildi : 13/11/2012 01:42

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

registry de autoadminlogon olarak arama yapın , aynı yerde DefaultPassword olması gerek

Gönderildi : 13/11/2012 02:40

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

malesef vasvi bey böyle bir durumu registry de göremedim.. 

arama yaptığımda defaultpassword kısmını göremiyorum malesef... 

Gönderildi : 14/11/2012 12:35

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

accountun sifresiz olabilecegi ilk aklıma gelen

Gönderildi : 15/11/2012 00:47

(@OguzhanTUNC)
Honorable Member
Konu başlatıcı

vasvi bey şifresiz işlemi bende denedim ama sonuç negatif bir yerlere key girilmiş ama nereye belli değil...aklıma gelen magic tweak tarzı programlardan kaynaklanıyor olabilmesi ama onun da program files altında herhangi bir atığı yok yada registryde kayıtları görünmüyor..

Gönderildi : 19/11/2012 18:28

(@SerkanYalcin)
Gönderiler: 174
Estimable Member

Merhabalar , Ophcrack Live CD'yi deneyebilirmisiniz ? Bildiğim kadar XP için olan Live CD'si server 2003'de çalışıyordu.Iso'sunu indirip CDye yazıdırın,boot edin.Aşırı karmaşık değilse bildiğim kadar şifreyi görmeniz çok uzun sürmeyecektir.

İndirme linki: http://ophcrack.sourceforge.net/download.php

Türkçe kaynak: http://www.chip.com.tr/makale/windows-parolanizi-kurtarin-ophcrack-live-cd-sini-kullanma_28598_3.html

Şans yanınızda olsun.Kolay gelsin.

Gönderildi : 19/11/2012 19:24

(@GokselKARVAR)
Gönderiler: 26
Eminent Member

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon

bu alanı kontrol ettiniz doğrumu ?

Gönderildi : 21/11/2012 04:06

(@GokselKARVAR)
Gönderiler: 26
Eminent Member

şe şekilde bir kontrol gerçekleştirebilirmisin,

Başlat > Çalıştır > control userpasswords2

karşına çıkacak listeyi kontrol edebilirmisin.

o alanda kullanıcıların şifre sorması veya sormaması ile ilgili tik yeri olabilir.

Gönderildi : 21/11/2012 04:29

Paylaş: