Forum

iis hosting server ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

iis hosting server kurma yardım

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
949 Görüntüleme
(@biroluzun)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

öncelikle ben hp dl360 g4  sunucu aldım bunun üzerinden hosting vermek istiyorum . Local üzerinde domainlere ulaşabiliyorum ama dışarıdan ulaşamıyorum . Modem ip yönlendirmeyi yaptım DMZ de tanımladım güvenliği kapadım ama gene ulaşamadım . Eskik bişiler yapıyorum galiba .

Yaptıklarım

Windows 2008 r2 kurdum . Bağdaştırıcı ayarlarını ip adresini 192.168.2.41 Alt ağ maskesini 255.255.255.0 varsayılan ağ geçidini 192.168.2.1 ( modemin ip adresi ) Tercih edilen DNS sunucu ip adresini 192.168.2.41 yaptım .

öncelikle IIS i kurdum sonra DNS i kurdum . DNS den geriye doğru arama oluşturdum 192.168.2 şeklinde sonra ileriye doğru arama oluşturdum alanadım.com şeklinde ve içine A ( www şeklinde ) ları tanımladım .

Bilgisayar sağ tuş özellikler Gelişmiş sistem ayarlarıdan DNS son eki ve NETBİOS  bilgisayar adı kısmına alanadım.com şeklinde tanımladım ve pc yi yeniden başlattım .

IIS den yeni web site oluşturdum . Yetkilendirme Kuralları kısmını tüm kullanıcalar diye izin verme kuralı ekledim .

Modem içerisinden NAT 192.168.2.41 ip adresi Port olarak da 80 olarak ayarlayıp kaydettim . Modem içinde güvenlikleri kaldırdım .

Alan adımı bir başka firmadan satın aldım orayada ns1 ve ns2 yi tanımladım ve Alan adı DNS kısmında A zoneleri tanımladım .

yaptıklarım bu kadar .

Aldığım sonuç

Local ağ üzerinden 192.168.2.41 şeklinde IIS e ulaşıyorum . oluşturduğum web sitesine Local üzerinden alanadım.com şeklinde ulaşıyorum .

burada sorun yok . Dışarıdan yani başka bir yerden modemin aldığı ip adresini yazınca IIS e ulaşıyorum ama www.alanadım.com şeklinde yazınca başka yerden ulaşamıyorum .

Güvenlik duvarını kapattım klasör yetkilerinde ISS_IUSRS i de ekledim ama sonuç alamadım . 48 saatide geçti gene aynı .

Başka Roller eklemmemi gerekli bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim . Yada yapılandırma konusunda yardım için İLO ip kullanıcı adı ve şifresini verebilirim .

Şimdiden çok teşekkür ediyorum .

Gönderildi : 12/11/2012 03:30

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

dns üzerinde alan adları için ip adreslerini 192.168. değil modeminizin dış ip adresi olarak vermelisiniz

Gönderildi : 12/11/2012 04:21

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

alan adını nereden almışsanız orada alan adınıza bir name server için ip vermeniz gerekiyor. buda sizin dış ip adresiniz. çünkü DNS anladığım kadarıyla sizin üzerinizde tutulmuyor.

Gönderildi : 12/11/2012 10:57

(@biroluzun)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Davut bey öncelikle cevabınız için teşekkür ederim .

Alan adımı natro üzerinden aldım . ns1 ve ns2 yi modedim dış ip adresi olarak tanımladım .

ns1.alanadım.com modedim dış ip adresi
ns2.alanadım.com modemin dış ip adresi şeklinde

Aynı zamanda Alan adı aldığım firma da alan adı DNS kayıtlatında A zone tanımlamısı da yaptım

alanadım.com modemin dış ip adresi
www.alanadım.com modemin dış ip adresi şeklinde .

bu kısmı bu şekilde yapmıştım sonuç alamadım .

Teşekkür ederim

Gönderildi : 12/11/2012 11:08

(@biroluzun)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba Vasvi bey cevabınız için teşekkür ediyorum.

DNS server üzerinde mi ( kendi pc'im üzerinde ) ? A tanımlamarında dış ip vermeliyim yoksa alan adını almış olduğum firmanın alan adı DNS kayıtlarında A tanımlamalarında mı ? dış ip vermeleyim .

ben kendi DNS Serverımda A tanımlamalarımı 192.168.2.41 şekinde verdim

Alan adını aldığım firmada alan adı DNS kayıtları kısmında A tanımlamalarımı modemin dış ip adresi şeklinde vermiştim 

sonuç alamadım .

Gönderildi : 12/11/2012 11:15

Paylaş: