Forum

Server 2008 Destek ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server 2008 Destek Pls

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
376 Görüntüleme
(@ilkermert)
Gönderiler: 13
Active Member
Konu başlatıcı

Herkese selam ciddi bir problemim var arkadaşlar. Ofisimizde windows server 2008 enterprise 64 bit R2 ingilizce terminal server var muhasebe departmanımız bu server a terminal olarak bağlanmakta toplam 5 kullanıcımız var client olarak.

windows xp sp3 32 bit client kullanıcımız bu sunucuya bağlanarak excel dosyasından çıktı almak istediğinde karakterler bozuk çıkıyor. Yazıcı marka modelimiz HP Laserjet M2727nf. Xp kullanıcımız terminal serverdan sınama sayfası yazdırdığında karakterlerde problem yok terminal sunucuda yeni bir word dosyası açıp içersine elle yazı yazdığımızda karakterler düzgün çıkmakta sorun eskiden oluşturulmuş word excel dosyalarında karakterler bozuk çıkmakta. Bu sorunu windows 7 32 bit profesional işletim sisteminde terminal sunucuya bağlanarak denediğimde işe aynı word excel dökümanlarında problem yok karakterler gayet güzel çıkmakta.  Sorun windows xp işletim sisteminden kaynaklı ama bulamadım...

Not: terminaldeki yüklü ofis,  ofis 2010

Xp yüklü client te işe ofis 2007 yüklü  ben ne olur ne olmaz diye client tıda ofis 2010 yaptım sorun yine aynı arkadaşlar. 

yardımlarınızı bekliyorum her yolu denedim işin içinden çıkamadım 🙁 Şimdiden hepinize teşekkürler.

Gönderildi : 09/11/2012 17:18

(@EyupKaynak)
Gönderiler: 47
Trusted Member

yazıcı kurduktan sonra 2 tür yazıcı atıyor yazıcılar sekmesi altına plc5 ve plc6 siz hangi yazıcı dilinde yazdırıyorsunuz.

Gönderildi : 09/11/2012 17:44

(@ilkermert)
Active Member
Konu başlatıcı

yazıcı kurduktan sonra 2 tür yazıcı atıyor yazıcılar sekmesi altına plc5 ve plc6 siz hangi yazıcı dilinde yazdırıyorsunuz.

Üstad tek bir yazıcı atadı oda PCL6 yardımların için şimdiden tşk 

Gönderildi : 09/11/2012 17:50

(@EyupKaynak)
Gönderiler: 47
Trusted Member

Kaldırıp yeniden yuklermisin yuklerken tam kurulumu seçtiğinde tüm yazıcı dilleri kurması lazım tam hatırlamıyorum yada senin işaretlemen gerekebilir kurulum aşamasında ona bir dikkat et PLC5 yazdırıp denersen ama genelde bu sıkıntılar bundan kaynaklı oluyor.

Gönderildi : 09/11/2012 17:53

(@ilkermert)
Active Member
Konu başlatıcı

Üstad sorun aynı. Serverdan kaynaklı olabilirmi acaba!

Gönderildi : 10/11/2012 14:27

Paylaş: