Forum

Paylaşıma Açık...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylaşıma Açık Bir Klasörün İzlemesi

9 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@caglartekkilic)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Server 2008 standart sunucu üzerinde paylaşıma açık bir klasördeki yapılan değişiklikleri kontrol etmek istiyoruz. Örneğin o klasördeki dosyaları kim değiştirmiş, kim silmiş veya kim üzerinde değişiklik yapmış gibi ?

Bir de paylaşıma açık klasörden kim kopyalama yapmış bunu loglayabilir miyiz.

Teşekkürler. 

Gönderildi : 07/11/2012 14:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/29/domain-ortm-n-n-event-viewer-le-takip-edilmesi.aspx bu makaleyi inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/11/2012 15:29

(@caglartekkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkürler. 

Makaledeki ilgili bölümden anladığım kadarıyla izleme ile hangi kullanıcının dataları kendi bilgisayarına kopyaladığı log lara iletilemiyor.

Bu işlevi gerçekleştirebileceğimiz bir başka yazılım var mıdır acaba ? 

Gönderildi : 07/11/2012 19:50

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Teşekkürler. 

Makaledeki ilgili bölümden anladığım kadarıyla izleme ile hangi kullanıcının dataları kendi bilgisayarına kopyaladığı log lara iletilemiyor.

Bu işlevi gerçekleştirebileceğimiz bir başka yazılım var mıdır acaba ? 

İsteğiniz DLP'ye giriyor diye düşünüyorum. Data Loss Prevention ile parmak izlerini aldığınız dosyaların mail ile gönderilmesi, flash bellek ile alınması copy paste yapılmasının önlenebilmesi gibi çok çeşitli varyasyonlarda çalışmalar yapabilirsiniz.  

Gönderildi : 07/11/2012 20:22

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4293
Co-Helper

Bu ayrıntılı takip işlevlerini docsvault gibi döküman yönetim yazılımları ile sağlayabilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 07/11/2012 20:47

(@abdullahkarakullukcu)
Gönderiler: 17
Active Member

Docsvault ile ilgili herhangi bir bilgi isteyen olursa cevaplamaya çalışabilirim.

Gönderildi : 20/11/2013 14:54

(@caglartekkilic)
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhaba,

dlp yazılımlarında dwg uzantılı dosyaların problem çıkardığını, dosyaların açılmadığını öğrendim. bu konuda sıkıntı çıkarmayacak bir dlp yazılımı var mıdır acaba ?

müşterimiz aslında tamamen arge departmanının çalıştığı çizim dosyalarını korumak istiyor.

ayrıca finans verilerini içeren word, excel dosyaları. 

Gönderildi : 20/11/2013 15:03

(@abdullahkarakullukcu)
Gönderiler: 17
Active Member

Safetica programını önerebilirim.

http://www.fins.com.tr/Veri_koruma_sistemi.asp  

Gönderildi : 20/11/2013 15:35

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
http://www.cozumpark.com/blogs/3party/archive/2013/07/07/file-audit-4-ile-klas-r-ve-dosya-aksiyonlar-n-n-zlenmesi.aspx  inceleyebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 20/11/2013 22:58

Paylaş: