Forum

NTDS Replication

Bildirimler
Hepsini Temizle

NTDS Replication

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhabalar ;

Suan karsilastigim problem,  dc ve adc arasindaki replication olamama = Active directory sites and servers ->Default first site name->Server - tabinda Dc ve Adc`im gozukuyor ama Adc standalone gibi yani domaine dahil olarak gozukmuyor ama replication olmadan diger gorevlerini yerine getiriyor. "muhtemelen silindi "tatilden yeni geldim supriz yapmak istemisler sanirim.

2 dc`de W2k3 R2, ibm x226 uzerindeler ,raid5  

Event Id`de aldigim hata kodu :1411

Active Directory failed to construct a mutual authentication service principal name (SPN) for the following domain controller. 

Domain controller:
21f7032f-3e80-49cd-9b25-9ea947e43def._msdcs.xxxxxx.xxx

The call was denied. Communication with this domain controller might be affected. 

Additional Data 
Error value:
8589 The DS cannot derive a service principal name (SPN) with which to mutually authenticate the target server because the corresponding server object in the local DS database has no serverReference attribute.

Bir kac yontem denedim fakat sadece test`ten ileri gidemedi sizin fikriniz var mi acaba ?

Saygilar.

Gönderildi : 10/08/2008 01:22

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhaba

Adc üzerinde çalışan bir program varmı ? Dns configrasyonu nasıl ? support tool icersinde replmon u çalıştırıp replike durumlarını kontrol edermisiniz. son olarak adc üzerinde dcdiag komutunu calıştırıp sonucları paylaşın..

Gönderildi : 10/08/2008 02:32

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Bu hata dun 3 civari olmush ve event`larin bir haftalik bolumu yok ve bende Cuma gunu alinan yedege dondum.

Ilginize Tesekkurler.

Gönderildi : 10/08/2008 03:49

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Gecmis olsun 🙂

Gönderildi : 10/08/2008 05:01

Paylaş: