Forum

Power User rolü...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Power User rolü hakkında

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
4,700 Görüntüleme
(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, domainde bulunan bazı kullanıcılara power user rolü verdim ancak tam olarak istediğim yetkilere sahip değil, benim 2 sorum olucaktı. (Kullanıcılar windows 7 işletim sistemi kullanmakta).

1. Power User rolünün yetkilerini genişletebilir miyim , genişletebilirsem bunu nasıl yapabilirim ? 

2. Domainde bulunan Power User rolünde olan bir kullanıcıya yetki arttırımı yapabilir miyim (örneğin program ekleme kaldırma yetkisi)  ,yapabilirsem bunu nasıl yapabilirim ?

Gönderildi : 04/11/2012 13:57

(@FarukTascioglu)
Gönderiler: 68
Trusted Member

kullanıcı sadece bir bilgisayar süreli oturum açıyorsa o bilgisayarda kullanıcıya localden yetkilendirme yaparak kısıtlamaları kaldıra bilirsiniz.

Gönderildi : 05/11/2012 12:44

(@Fatihcan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yapmak istediğim domainde bulunan bir kullanıcıya power user rolünü tanımladım. Power user rolünü tanımladığım kullanıcıya denetim masasından programları add or remove yapmak istediğimde bu hakkım olmadığını administrator yetkisine sahip olması gerektiği uyarısını alıyorum. Ben power user rolüne sahip olan bu kullanıcının program ekleyip kaldırabilmesini istiyorum.

Gönderildi : 05/11/2012 19:24

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

http://www.cozumpark.com/forums/thread/880.aspx

program ekleyip kaldırmasını istediğin kullanıcılara restricted groups  uygulaman gerek

Gönderildi : 06/11/2012 11:24

(@Fatihcan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Resricted groups uyguladığımda admin yetkisi vermek zorunda kalıyorum ve power user rolündeki kullanıcının haklarından çok daha fazlasını elde etmiş oluyor 🙂 Ben sadece power user rolündeki kullanıcının ek olarak programı ekleyip kaldırmasını istiyorum ancak policy de böyle bir kısım görmedim. Admin yetkisi verip ordan kısıtlama yapmadan sadece power user rolundeki kullanıcıya add/remove program yetkisi verilemez mi?

Gönderildi : 07/11/2012 18:15

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

admin yazmayın sizde Power User yazın. oraya client bilgisayardaki o kullanıcıların hangi gurupta çalışmasını istiyorsanız onu yazmanız gerek. Local Admin yazarsanız admin olurlar Power User yazarsanız o olur.

Gönderildi : 07/11/2012 20:04

(@Fatihcan)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Power User grubu active directory de yok ki nasıl power user yapacağım ? Power user olmasının yanında istediğim program ekleyip kaldırabilmesi bunu nasıl aktif edebilirim asıl problem bu benım için.

Gönderildi : 07/11/2012 20:19

(@OZGURSENTURK)
Gönderiler: 102
Estimable Member

Bende de aynı problem var.Power user grubu oluşturup istediğim kullanıcıyı dahil ettim ama ginede program kurup kaldıramıyor kullanıcı.Admin kullanıcısı istiyor.

Gönderildi : 12/06/2013 21:03

Paylaş: