Forum

Windows 7 Unattende...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 7 Unattended Kurulum Sorunu

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Reactions
1,064 Görüntüleme
(@Mehmet_CAN)
Gönderiler: 18
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba cevap dosyasını waik ile oluşturdum.Ancak bu dosyanın çalışması için nereye kopyalamam gerekiyor bazı makalelerde cevap dosyasını flash diske atıp ordan göstermen gerekiyor diye yazılmış.

Ben bu işlemi yapmadan nereye kopyalarsam cevap dosyasındaki ayarları alır.Windows xp de

c dizinine diye kopyalıyorduk sonra sysprep yapıp imajı aldıktan sonra aktif oluyordu  diye hatırlıyorum .Yardımcı olabilir misiniz?

Gönderildi : 03/11/2012 00:40

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

Merhabalar, Windows 7 kuruluma başladığında Unattended.xml dosyasını arar flash diske atarak bilgisayara takmanız yeterli olacaktır. birde Windows cd sinin root dizinine atmanızda problemi çözücektir.

Gönderildi : 03/11/2012 02:04

(@Mehmet_CAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Davut Bey merhaba,

root dizini derken c nin içine mi atmam gerekiyor söyle anlatayım cevap dosyası hazırlayıp imaj alıcam ağ üzerinden ve bu imajı diğer bilgisayarlarada atıcam o yüzden usb disk kullanmak istemiyorum.Yani windowsu nereye kurduysam cevap dosyasını oraya mı atıcam.Daha sonra sysprep yapıp imaj alsam  cevap dosyası aktif olur mu?

Gönderildi : 03/11/2012 03:05

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

C:\windows\system32\sysprep altında kopyalayabilirsin cevap dosyanı

vkurulumu ayarlarını yaptıktan sonra sysprep'i aşağıdaki şekilde çalıştırıp imaj alabilirsin

sysprep /generalize /oobe /shutdown /unattend:cevapdosyam.xml 

Gönderildi : 03/11/2012 04:01

(@davuteren)
Noble Member

Davut Bey merhaba,

root dizini derken c nin içine mi atmam gerekiyor söyle anlatayım cevap dosyası hazırlayıp imaj alıcam ağ üzerinden ve bu imajı diğer bilgisayarlarada atıcam o yüzden usb disk kullanmak istemiyorum.Yani windowsu nereye kurduysam cevap dosyasını oraya mı atıcam.Daha sonra sysprep yapıp imaj alsam  cevap dosyası aktif olur mu?

vasvi beyin dediği gibi de sysprep imajı alabilirsiniz. diğer bir yöntemde ağ üzerinden dağıtım işlemini  wds üzerinden gerçekleştirecekseniz

aşağıdaki resimde belirttiğim gibi de unattnded.xml i gösterebilirsiniz

Gönderildi : 03/11/2012 13:22

(@davuteren)
Noble Member

Davut Bey merhaba,

vasvi beyin dediği gibi de sysprep imajı alabilirsiniz. diğer bir yöntemde ağ üzerinden dağıtım işlemini  wds üzerinden gerçekleştirecekseniz

aşağıdaki resimde belirttiğim gibi de unattnded.xml i gösterebilirsiniz

Gönderildi : 03/11/2012 13:23

(@Mehmet_CAN)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Destekleriniz için çok teşekkkür ederim.Sorun dediğiniz şekilde çözüldü.

Gönderildi : 03/11/2012 22:11

Paylaş: