Forum

robocopy de multi-t...

Bildirimler
Hepsini Temizle

robocopy de multi-threaded özelliğinin kullanımı.

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,285 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar. Windows server 2008 de güvenli ve hızlı kopyalama için Robocopy kullanmaya karar verdim. Bu komutun tanımlarında geçen "multi-threaded" özelliği ile daha hızlı kopyalama yapıldığını öğrendim. Fakat denediğimde /mt parametresi kullandığımda "ERROR : Invalid Parameter #5 : "/mt" tanınmayan komut tarzı bir mesaj veriyor. Acaba robocopy nin son versiyonlarında bu durum iptal mi edilmiş olabilir? Bu konuda tavsiyeleriniz nedir?

Gönderildi : 18/10/2012 15:07

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

Merhaba,

/mt nin yaninda kac thread kullanilacagina dair bir rakam vermelisiniz. Robocopy /mt nin dokumantasyonu;

/MT[:n] : Multithreaded copying, n = no. of threads to use (1-128) ###
                     default = 8 threads, not compatible with /IPG and /EFSRAW 

Ornegin;

robocopy C:\Dosyam c:\Dosyam2 /MT:55 

Gönderildi : 18/10/2012 18:12

(@Anonim)
Konu başlatıcı

üzgünüm aynı hatayı alıyorum.

Gönderildi : 18/10/2012 18:35

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

/mt nin yaninda kac thread kullanilacagina dair bir rakam vermelisiniz. Robocopy /mt nin dokumantasyonu;

/MT[:n] : Multithreaded copying, n = no. of threads to use (1-128) ###
                     default = 8 threads, not compatible with /IPG and /EFSRAW 

Ornegin;

robocopy C:\Dosyam c:\Dosyam2 /MT:55 

Sanıyorum cevabıb buldum: Benim windows server 2008 dedki robocopy.exe dosyası eski bu yüzden /mt parametresini desteklemiyor. Kendi masaüstümdeki win764bit de /mt komutu çalıştı. Bu durumda bana Windows server 2008 üzerinde çalışan  günce "robocopy.exe" dosyası lazım. 🙂 elinde olan varsa memnun olurum.

Gönderildi : 18/10/2012 19:17

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://community.spiceworks.com/how_to/show/1351-richcopy-secret-microsoft-multi-threading-copy-tool

belki buda işinize yarar 

iyi çalışmalar 

Gönderildi : 18/10/2012 20:17

(@Anonim)
Konu başlatıcı

http://community.spiceworks.com/how_to/show/1351-richcopy-secret-microsoft-multi-threading-copy-tool

belki buda işinize yarar  

iyi çalışmalar  

RichCopy programı. Teşekkürler güzel bir araca benziyor. Bu arada programın hızlı kopyalaması ile ilgili performans ayarları noktasında tavsiyeniz ne olur?

Gönderildi : 19/10/2012 13:36

Paylaş: