Forum

ntbackup-restore hk

Bildirimler
Hepsini Temizle

ntbackup-restore hk

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@AliVURAL)
Gönderiler: 357
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhaba,

win2003 sunucuda alınan .bkf dosyası var elimde.

ancak bu sunucu çöktü.

yeni bir sunucu üzerine ntbackup restore ile bu .bkf dosyasını gösterdiğimde ekranın sol tarafındaki "file" seçeneklerinden kendi .bkf mi göremiyorum.

nasıl restore edebilirim, ntbackup ile neden olmuyor yada farklı yazılımlarla restore edebilir miyim?

kolay gelsin

Ali

Gönderildi : 18/10/2012 14:31

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba o bahsettiğiniz bkfleri silin ve kurtarma ekranında "dosya" yazan yere sağ tıklayarak "katalog dosyası" kısmını seçin ve kendi dosyanızı gösterin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/10/2012 14:44

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

yardım için teşekkürler ama hata alıyorum bu işlemi yaparken. new catalog dedikten sonra .bkf nin yolunu belitiyorum, ok dedikten sonra aşağıdaki hatayı veriyor.

"The backup file contains unrecognized data and can not be used"

Gönderildi : 18/10/2012 17:50

(@www-rizasahan-com)
_

Siz farklı bir kuruluma system state yedeğini dönmek istiyorsunuz. Yedeğiniz doğru çalıştığına eminseniz http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/04/28/7321.aspx makalenin alt kısmındaki system state restore işlemini yapmalısınız.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/10/2012 19:04

(@AliVURAL)
Honorable Member
Konu başlatıcı

evet, elimde sadece data' ya ait .bkf dosyası var ve bunu da farklı bir makinaya kurmam gerekiyor ancak bugünkü uğraşlar ve araşırma sonucunda herhangi bir sunucuda alınan .bkf dosyasını farklı bir sunucuya restore edilemediğini anladım

teşekkürler

Gönderildi : 18/10/2012 22:09

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba,
Data dosyasını farklı bir makinaya dönmenizde sorun yok. Systemstae gibi bir backup'u dönmek için ise size verdiğim makaledeki gibi işlem yapmanız lazım. Sizin sorununuz sanırım datanız bozuk bundan dolayı sorun yaşıyorsunuz.

Gönderildi : 19/10/2012 00:41

(@HuseyinOZKARA)
Gönderiler: 45
Trusted Member

merhaba,

win2003 sunucuda alınan .bkf dosyası var elimde.

ancak bu sunucu çöktü.

yeni bir sunucu üzerine ntbackup restore ile bu .bkf dosyasını gösterdiğimde ekranın sol tarafındaki "file" seçeneklerinden kendi .bkf mi göremiyorum.

nasıl restore edebilirim, ntbackup ile neden olmuyor yada farklı yazılımlarla restore edebilir miyim?

kolay gelsin

Ali

Öncelikle geçmiş olsun

Bu şekilde alınan bir backup' ı farklı bir servere e tekrar yükleyemezsiniz, ancak aynı servere geri yükleme yapabilirsiniz,  bunun için çok farklı methotlar var ancak onları server'iniz çökmeden yapmak gerekiyordu. Umarım bir şekilde tekrar yüklersiniz, eger yükleyebilirseniz sonucu paylaşırsanız bizlerde faydalanmış oluruz.

İyi çalışmalar

Gönderildi : 19/10/2012 13:36

Paylaş: