Forum

Active Desktop Soru...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Desktop Sorunu

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
733 Görüntüleme
(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Kullanıcılara AD üzerinden Masaüstü arkaplanı basıyoruz. Ancak bir süre sonra kullanıcılarda bu arkaplan yerine active desktop çıkıyor ve geri dönülmüyor. Bu sorunun neden kaynaklandığını anlayamadım. 

Sorunun neden kaynaklandığını açıklar ve çözüme ait bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim. 

Gönderildi : 12/10/2012 12:58

(@Atillailhan)
Gönderiler: 116
Estimable Member

error! missing message!

Gönderildi : 12/10/2012 16:28

(@mustafayilmaz-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Atilla Hocam,

Belirttiğiniz sorunlardan kaynaklanacağını düşünmüyorum. Çünkü bazı bilgisayarlarda belirlediğimiz arkaplan görüntüleniyor. Hatta tüm bilgisayarlarda görüntüleniyor. Fakat her ne oluyorsa belli bir süre sonra active desktop ekranı geliyor.

İlgili poliçe aşağıdaki gibi yapılandırılmış. Active Desktop'ı Disable etsem sorun çözülür mü ?

Gönderildi : 12/10/2012 18:44

(@mustafayilmaz-2)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sorunu tamamı ile çözdüm. Internet Explorer 7 yüklemesinden kaynaklı bir problemmiş. Kesin çözüm için Domainden regedit kaydı dağıtılabilir ya da aşağıdaki script basılabilir. Ben script basıyorum.

Script belirtilen register kaydındaki değeri değiştiren bir script. 

Yani ; 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Desktop\SafeMode\Components altındaki DeskHtmlVersion anahtar değerini 0  olarak ayarlıyor.

HKEY_CURRENT_USER = &H80000001
strComputer = "."
Set objReg = GetObject("winmgmts:\\" & strComputer & "\root\default:StdRegProv")
strKeyPath = "Software\Microsoft\Internet Explorer\Desktop\SafeMode\Components"
strValue = "0"
ValueName = "DeskHtmlVersion"
objReg.SetDWORDValue HKEY_CURRENT_USER, strKeyPath, ValueName, strValue

Hatayı ve çözümünü daha ayrıntılı olarak blogumda da yayınladım. 

Gönderildi : 17/10/2012 13:17

Paylaş: