Forum

Windows 2008R2 AD M...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008R2 AD Makinesinde Uzak Masaüstü sorunu

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
611 Görüntüleme
(@sertacsirma)
Gönderiler: 180
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorun ESX 4.1 den 5.0'a geçişten mi kaynakladın yoksa Windows'tan mı kaynaklı bilemediğim için buraya sorayım dedim. Bir süredir AD makinesine RD ile bağlanamıyorum. İlk seferinde kullanıcıyı soruyor yazıp girdiğimde şu mesajı alıyorum:

Daha sonra bağlanmaya çalıştığımda ise

Ne yapabilirim?
Bu arada ESX konsoldan sorunsuzca bağlanabiliyorum.

Gönderildi : 10/10/2012 15:18

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

sunucunuzun eventloglarında herhangi bir hata bulunuyormu? bir de giremediğiniz bu sırada esx hosttan bağlanıp "netstat -an -p tcp" komutu ile dinlediği portları kontrol edebilirmisiniz. 3389 olması lazım burada, addc olduğu için çok port göreceksiniz bunun için command prompt buffer size arttırın öncelikle.

Gönderildi : 10/10/2012 15:38

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Command Prompt'tan baktım zannediyorum 3389'u dinlemiyor sunucu. Nasıl düzeltebiliriz?

Gönderildi : 10/10/2012 16:12

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

dinlemiyorsa uzak masaüstü erişimini açın.

eğer açık olmasına rağmen dinlemiyorsa başka bir port ayarlamış olabilirmisiniz?

en son tercih açıksa kapatıp restart edin, ettikten sonra tekrar açın.

Gönderildi : 10/10/2012 16:17

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

RDP açık, port standart port kontrol ettim registry'den. Ama şimdi özellikle ben değiştirdim rdp portunu. Restrart ediyorum. Bakalım ne olacak?

Gönderildi : 10/10/2012 16:47

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sonuç değişmedi halen aynı.

Gönderildi : 10/10/2012 16:53

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

netstat'ı incelerken rdp portundan bağlanınca ESTABLISHED yazdığını gözledim. Fakat bağlantı kopunca WAIT_CLOSE yazıp öylece kalıyor.

Bu durumdayken logoff yapıp çıkmaya kalkınca os öylece kitlenip kalıyor. Power-off restart yapınca login olabiliyorum ama.

Gönderildi : 10/10/2012 17:21

(@sertacsirma)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Sorunu çözdüm. KB2667402 kodlu güncellemeden kaynaklanıyor. RDP ile ilgili bir güncelleme ama güncelleme listesinde daha önce (eski bir tarihte) başarıyla güncellenenler arasında gözüktüğü için bu yeni güncellemeyi yükleyemiyordu windows update. Eski güncellemeyi kaldırıp bunu kurunca herşey normale döndü. Ben de RDP portunu değiştirip bu kadar debelendiğimle kaldım 😀

Gönderildi : 10/10/2012 18:42

Paylaş: