Forum

windows 2003 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2003 server standat ed. klavye sorunu

9 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@SeckinSAVAS)
Gönderiler: 8
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar merhaba. işin içinden çıkamadığım bir sorunum var. IBM x206 serverim ve 36 GB SSCI disk var. server 2003 strdt yüklü. 4 gün önce sistem kendini restart yapmaya başladı. bir şekilde  windowsu onardım.  şu anda çalışıyor. fakat klawye çalışmıyor. CTRL ALT DEL login ekranından sonra ilerleyemiyorum.

server açılırken klavye çalışıyor bios setup ve boot ekranlarında gezebiliyorum windows başlıyor ekranı geldiğinde kilitleniyor.

server klavyesini  farklı bir pc ye taktım klavye sorunsuz çalışıyor. ( PS2)

çalışan yeni bir USB klavye takıp denedim yine aynısı oldu setup ve dos ekranında çalışıyor windows açılmaya başlayınca kilitleniyor.

uzak masa üstünden serveri açtım ve aygıt yöneticisini inceledim. soru işareti ve ünlem yok. herşey normal gözüküyor.

acil yardım lütfen 🙁

Gönderildi : 07/10/2012 22:41

(@mutlubenmutlu)
Gönderiler: 297
Reputable Member

BIOS'da USB legacy support / USB Keyboard support benzeri birsey varmi ? Varsa enables / yes yapin.

Gönderildi : 07/10/2012 23:15

(@SeckinSAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

bios ta herşey normal. zaten pc açılırken usb de olsa ps2 de olsa klavye çalışıyor.bios ta gezinebiliyorum ayarları yapabiliyorum. ya da cd ile başlatabiliyorum.  windows 2003 başlıyor yazızı çıkınca klavye iptal oluyor. ışıkları sönüyor. bir daha çalışmıyor.

Gönderildi : 07/10/2012 23:35

(@mutlubenmutlu)
Reputable Member

F8 e basamiyormusunuz biosdan hemen sonra ?

Gönderildi : 08/10/2012 00:00

(@SeckinSAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

basabiliyorum. o ekrana kadar klavye çalışıyor sorun yok.  menü geliyor. güvenli kipte denedim yine login ekranında klavye çalışmadı. en son iyi yapılandırmayı da seçtim. o şekilde başlattım. en son iyi yapılandırma olarak başlatılamadı  diye bir uyarı verdi.

Gönderildi : 08/10/2012 00:15

(@mutlubenmutlu)
Reputable Member

Klavye calismiyor demissiniz, mouse calisiyorsa on screen keyboard la login olun, driverlari silin ?

Gönderildi : 08/10/2012 00:53

(@SeckinSAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

Trm Srv ile uzak masaüstünden login oluyorum. aygın yöneticisinden klavyeyi silip yeniden başlatma yaptım. yeniden başladığında tekrar tanıyor. fakat sorun devam ediyor.

Gönderildi : 08/10/2012 01:36

(@SeckinSAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm. tek çözüm repair yapmak oldu. 🙁

Gönderildi : 05/02/2013 00:25

(@SeckinSAVAS)
Active Member
Konu başlatıcı

sorunu çözdüm. tek çözüm repair yapmak oldu 🙁