Forum

Local Admin - Restr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Local Admin - Restricted Groups

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

GPO ile Restricted Groups üzerinden bilgisayarlara, domainde bulunan bir grubu local admin olarak ekledim. 

Ancak bir sorunum var ben bu domain kullanıcılarını bilgisayarlara ekledikten sonra bilgisayarın Administrators grubundan, domainde olmayan yani gerçekten lokal admin olan kullanıcılar silindi.

Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Bilgilerinize..

Gönderildi : 04/10/2012 14:48

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

restricted groups ile eklediginiz kullanıcılar haricinde kimsenin olmaması normal 

varolan user ve gruplara sadece yenisini eklemek istiyor iseniz logon script ile yapabilirsiniz

net localgroup administrators add "domain\user " seklinde idi yanlış hatırlamıyor isem  kullanımı

Gönderildi : 04/10/2012 16:17

(@evrenbanger)
Gönderiler: 2439
Üye

Restricted Groups - ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Burayi incelersen sorunun cevabi burada...

Gönderildi : 04/10/2012 21:07

(@mustafayilmaz-2)
Gönderiler: 142
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

Biraz çalıştıktan sonra sizlerle tekrar fikir alışverişinde bulunmak istedim. 

Dediğiniz gibi restricted grubuna ekledim grubu (bir deneme ou'sunda), ancak bilgisayarlarda daha önceden tanımlanmış olan local adminleri administrators listesinden kaldırdı. Yani domainde olmayan local kullanıcılar bu listeden silindi. 

Bu noktada mantıklı olan bunları script ile mi dağıtmaktır. Ya da restricted groups + script midir? Veya başka bir çözümü mevcut mudur ?

Kolaylıklar dilerim. 

Gönderildi : 09/10/2012 13:43

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Selamlar,

Biraz çalıştıktan sonra sizlerle tekrar fikir alışverişinde bulunmak istedim. 

Dediğiniz gibi restricted grubuna ekledim grubu (bir deneme ou'sunda), ancak bilgisayarlarda daha önceden tanımlanmış olan local adminleri administrators listesinden kaldırdı. Yani domainde olmayan local kullanıcılar bu listeden silindi. 

Bu noktada mantıklı olan bunları script ile mi dağıtmaktır. Ya da restricted groups + script midir? Veya başka bir çözümü mevcut mudur ?

Kolaylıklar dilerim. 

mantık duruma gore degisir hocam

varolanlara dokunmayayım ve farklı makinalara farklı kullanıcılar admin yapayım gibi bir dusuncen varsa ben logon script kullanırdım

ama tum domainde sadece benim belirledigim bir grup admin olucak gerisi olmnayacak gibi bir durum var ise restrictd groups ile yapardım  

Gönderildi : 09/10/2012 15:34

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Restricted Groups - ÇözümPark Forum (cozumpark.com)

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/01/2021 18:40

Paylaş: