Forum

Kullanıcı profilini...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı profilini taşım

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
351 Görüntüleme
(@mehmethanifi)
Gönderiler: 457
Prominent Member
Konu başlatıcı

Herkese merhaba;

Şirketimizde bulunan 30 a yakın pc yi domaine alacağım. Ama korkum şu ki, bunların profillerini nasıl taşıyacağım.

Örnek olarak.

A makinasında b kullanıcısı olsun. Ve bu kullanıcının masaüstünde. Çizim programları, maileri, notları olsun. Ben A makinasını domaine aldığım zaman b kullanıcısının login olduktan sonra bir önceki bilgilerinin hiç birini göremiyorum masaüstünde. Mailini baştan oluşturmak zorunda mı kalacağım. Bunun basit ve pratik bir yolu yokmudur?

Gönderildi : 28/09/2012 17:37

(@SerdarCakar)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Merhaba,

Bunun için 3rd party programlar mevcut. Aşağıdaki makalede User Profil Wizard programının yapılandırılması anlatılmış.

Derdinize ilaç olur sanırım.. 

http://www.slideshare.net/nihataltinmakas/profwiz

Ayrıca programın free versiyonunu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz. Free versiyonu sizin işinizi görüyor, tek dez avantajı 30 pc de de aynı işlemleri gerçekleştirmen gerekiyor o kadar. Ama çok zorlanacağını sanmıyorum.

http://www.forensit.com/Downloads/Profwiz3.zip 

Gönderildi : 28/09/2012 19:06

(@mehmethanifi)
Prominent Member
Konu başlatıcı

lisans ücreti ödemeden alabileceğim 3rd party bir yazılım tavsiye edebilir misiniz?

Gönderildi : 28/09/2012 19:31

(@SerdarCakar)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Mehmet bey iyi okumadınız herhalde yazdıklarımı. Bahsettiğim program free versiyondur lisans gerektirmez.

Gönderildi : 28/09/2012 20:26

(@mehmethanifi)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Mehmet bey iyi okumadınız herhalde yazdıklarımı. Bahsettiğim program free versiyondur lisans gerektirmez.

Serdar bey :))

Kusura bakmayın hızlı geçmişim göremedim..

Tekrardan teşekkür ederim.

Gönderildi : 28/09/2012 20:37

(@mehmethanifi)
Prominent Member
Konu başlatıcı

Serdar bey merhaba;
Profwiz3 programını kullandım ama bir hata yaptım. Domaine aldığım makina üzerinde bu programı çalıştırdığımda yapmış olduğum bir hata sonucu domaine alınan pc'nin profilleri ile taşımak istediğim profiller yer değişti. win 7 not kağıtlarına yazdığım notlarım yok. ve thunderbird kullanıyoruz mail programı olarak. Mart ayından itibaren gelen ve giden maillerimi göremiyorum. Bunu nasıl düzeltebilirim.

Gönderildi : 01/10/2012 12:23

Paylaş: