Forum

Domaine alırken Com...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domaine alırken Computer hesabının istenilen OU' ya düşmesi...

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
348 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Selamlar,

Kullanıcıları domaine alırken bilgisayar hesapları Computers OU' suna düşüyor. Ancak kurumsal gereklilikler sebebiyle bilgisayar hesaplarının domaine alınırken direkt olarak kullanıcı hesabının dahil olduğu OU' ya düşmesi gerekiyor. Böyle bir şey mümkünmüdür acaba?

Teşekkür ederim. 

Gönderildi : 27/09/2012 14:21

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba http://www.cozumpark.com/forums/thread/330277.aspx burada daha önce konuşulan konu belki yardımcı olaiblir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 27/09/2012 14:34

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Rıza hocam teşekkür ederim ilginize ancak, linkteki konuda computers ou su dışında tek bir ou ya yönlendirme yapılıyor.

Bizim sorunumuz tek bir OU ' ya yönlendirme değil, yaklaşık 15 farklı OU var bizde. İstiyoruz ki kişinin user hesabı bim OU' sundaysa domaine alırken bilgisayar hesabını da bim ousuna,  muhasebe ousundaysa direkt olarak muhasebe ousuna yönlendirebilelim.

Gönderildi : 27/09/2012 14:52

Paylaş: