Forum

server 2003 yardım

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2003 yardım

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
406 Görüntüleme
(@MuzafferKAYA)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar şirketimizde dhcp ip dagıtıcı server 2008 var...

clientler ipleri bundan alıyor.

benim yapmak ıstedıiğim ise bir bilgisayara server 2003 çaslıştırarak ve buna active directory kurarak bu serverın dıskını depo olarak kullanmak ve klasorlere ızın tanımlayarak kullanıcıların burayı özel depo olarak kullanmasını yani kısıtlama getırmek ıstıyorum..

fakat active directorry kuruyorum  kurarken  

--- domain controller for a new domain

--additional domain controller for an exiting domain..

seçeneleri ile bir sonraki bölüm olan

--- domain in new forest...

--child domail in an...

---domain tree in an..

seçeneklerinden hangisini seçecem ve ayrıca dns kurulsunmu dıye soruyor kurmaya gerek varmı..

ÇÖZÜMPARK ailesinden yardımlarını bekliyorum..

pm için [email protected] 

Gönderildi : 27/09/2012 02:36

(@RamazanBURCAKBAS)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Eğer ortamınızda herhangi bir domain yoksa domain controller for a new domain

Sonrasında ise domain in new forest i seçmeniz gerek

yapınızı biraz daha açıklarsanız daha yardımcı olunabilir. 

DNS kurulmasında her zaman fayda vardır. Kurulmasını tavsiye ederim. 

Gönderildi : 27/09/2012 02:46

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2008/09/14/video-windows-server-2003-zerinde-active-directory-kurulumu.aspx

2008 dhcp kurulu serverınızda veya ortamınızda başka bir domain controller varmı, daha önce active directory kurulmuşmu? Eğer ilk defa kuruluyorsa "domain controller for a new domain" ve sonrasında "domain in new forest" seçmelisiniz. Video yu izlerseniz ve makaleler kısmında arama yaptırırsanız çok sayıda makaleye ulaşırsınız. Active directory kurarken DNS te kurulur.

Gönderildi : 27/09/2012 02:53

(@MuzafferKAYA)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

asıl ip dagıtan serverım ayrı server 2008 kurulu client bilgisayarlar ipleri oradan alıyor.. yanı server 2003 kapalı olsa dahı sıstem çalısıyor

benden oncekı arkadas server 2003 kurmus fakat vırus var tekrar kurmam gerektı..

dedıgım sıstem çalısıyor ama yenısını nasıl kuracam bılmıyorum

arkadas server 2003 kurulu sısteme client gibi elle ip vermiş ve active directory kurmus kullanıcıları ve klasorlerı olusturup sadece depo olarak kullanmasını saglamıs..,, 

Gönderildi : 27/09/2012 02:57

(@RamazanBURCAKBAS)
Gönderiler: 117
Estimable Member

Öncelikle kafanız çok karışık. Bunu gidermeniz lazım. Eğer imkanınız varsa makinaya 2008 server kurun. Ama yok 2003 kuracam diyorsanız, bence önce Ugur BURMA hocamın dediği gibi sakin bir kafayla videoyu izleyin. Sonra sırasıyla AD ve DNS rollerini kurun. Panik yapmayın işler yetişir 🙂

Gönderildi : 27/09/2012 04:06

Paylaş: