Forum

Windows Server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2008 Active Directory Kurulumu Sonrası Sorunlar

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
469 Görüntüleme
(@gokhanhacioglu)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar, büyüme yolunda ilerileyen bir tekstil firmasında bulunan 7 bilgisayar için Server 2008 yüklü bir sunucu bilgisayardan tüm verileri çektirme şeklinde bir çalışma için anlaşma yaptık. Fakat active directoryi normal şekilde kurduktan sonra kurarken benden istenen admin bilgilerini girecek biryer bulamadım. Bilgisayar kapalıp açılınca tek bir profil çıkıyor ve sadece tek bir kullanıcı adı şifre girebiliyorum. Oda server 2008 kurarken sistemin benden istediği şifre.Bu şifreleri girince masa üstü geliyor ve tüm bilgileri görebiliyorum. Fakat ben bu server sunucuyu ve diğer bilgisayarları domainlere bağlayıp tek bir sunucu üzerinden çalışmasını istiyorum. Bunun için ne yapabilirim ? Örnek bir kullanıcı da oluşturdum domaine dahil etmek için fakat etki alan kısmı pasif olduğu için bir türlü ekleyemedim. Sistemi düzenli bir şekilde kurmam için ne yapmam gerekiyor ? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

Bu konuda bana ücretli ücretsiz yardımcı olan herkese teşekkür ederim. 

Gönderildi : 24/09/2012 16:40

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 550
Honorable Member

Active Directory User And Computers hakkında bilginiz var mı ?

Gönderildi : 24/09/2012 17:31

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Merhaba arkadaşlar, büyüme yolunda ilerileyen bir tekstil firmasında bulunan 7 bilgisayar için Server 2008 yüklü bir sunucu bilgisayardan tüm verileri çektirme şeklinde bir çalışma için anlaşma yaptık. Fakat active directoryi normal şekilde kurduktan sonra kurarken benden istenen admin bilgilerini girecek biryer bulamadım. Bilgisayar kapalıp açılınca tek bir profil çıkıyor ve sadece tek bir kullanıcı adı şifre girebiliyorum. Oda server 2008 kurarken sistemin benden istediği şifre.Bu şifreleri girince masa üstü geliyor ve tüm bilgileri görebiliyorum. Fakat ben bu server sunucuyu ve diğer bilgisayarları domainlere bağlayıp tek bir sunucu üzerinden çalışmasını istiyorum. Bunun için ne yapabilirim ? Örnek bir kullanıcı da oluşturdum domaine dahil etmek için fakat etki alan kısmı pasif olduğu için bir türlü ekleyemedim. Sistemi düzenli bir şekilde kurmam için ne yapmam gerekiyor ? Sizin tavsiyeleriniz nelerdir ?

Bu konuda bana ücretli ücretsiz yardımcı olan herkese teşekkür ederim. 

Gökhan Bey merhaba,

Active Directory ile ilgili çok sayıda makalemiz ve videomuz mevcuttur. Onları incelemenizi tavsiye ederim. Active Directory için DNS temeldir. Kesinlikle bilmelisiniz.

Siz hangi aşamadasınız? Active Directory'yi siz mi kurdunuz? Client PC'leri domaine join ettiniz mi? Server 2008 kurulurken verilen Admin şifresini biliyor musunuz? Bu sorulara cevap vermeniz gerekmektedir.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 24/09/2012 17:36

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

http://www.cozumpark.com/blogs/videolar/archive/2012/03/24/video-windows-server-2008-active-directory-kurulumu.aspx

önce bunu seyretmenizi tavsiye ediyorum 

Gönderildi : 24/09/2012 17:36

(@gokhanhacioglu)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim arkadaşlar, verdiğiniz kaynaklardan sorunumu hallettim. Şimdi takır takır server çalışıyor fakat bu seferde şöyle bir sorun yaşadım. Sunucuda belirli bir süre hiçbirşey yapılmayınca otomatikman logoff oluyor. Serverda kullanılan Zirve programıda bu yüzden çalışmıyor. Serverın hiçbir zaman log off olmaması için ne yapmam gerekir ? Yani hep açık kalsın hiç kapanmasın. Remote Desktop ile giriş yapılsada erişim hep açık kalsın.

Gönderildi : 24/09/2012 23:32

Paylaş: