Forum

windows 2008 den wi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 den windows 2012 migrate

4 Yazılar
1 Üyeler
0 Likes
498 Görüntüleme
(@muratdogan)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

selam arkadaşlar 

mesut beyin migarete  videsundan adim adim ilerleyerek rolleri taşıma adımına kadar geldim hatta schemamaster rolü hariç diğer rolleri taşıdım Powershall den  Move-ADDirectoryServerOperationMasterRole -Identity "veri-sunucusu2" -OperationMasterRole SchemaMaster komutu verince ve aşağıdaki hatayı alıyorum

Move-ADDirectoryServerOperationMasterRole : Active Directory Web Hizmetlerinin çalıştığı bir varsayılan sunucu bulunama
dı.
At line:1 char:1
+ Move-ADDirectoryServerOperationMasterRole -Identity veri-sunucusu2-OperationMast ...
+ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    + CategoryInfo          : ResourceUnavailable: (veri-sunucusu2-OperationMasterRole:ADDirectoryServer) [Move-ADDire
   ctor...ationMasterRole], ADServerDownException
    + FullyQualifiedErrorId : ActiveDirectoryServer:1355,Microsoft.ActiveDirectory.Management.Commands.MoveADDirectory
   ServerOperationMasterRole

sonra başka bir şey farkettim  Active directory Yönetim Merkezini çaliştirinca aşağıdaki uyarıyı verıyor 

active directory web hizmeti (ADWS) çalıştıran etki alanında kullanılabilir bir sunucu bulunamıyor

Yardımlar için şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 24/09/2012 11:37

(@muratdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

bütün rolleri aktardım  netdom query fsmo çaliştirinca  yeni kurduğum serverde gözüküyor

fakat hala active directory yönetim merkezini çaliştirinca kullanılabilir sunucu yok diyor     ve gpo yu edilemeye çalişinca grup ilkesi nesnesi acilamadi uygun haklara sahip olmayabilirsiniz diyor

Gönderildi : 24/09/2012 12:28

(@muratdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

yardımcı olabilecek kimse yokmu biraz acil bir konu

teşekkürler

Gönderildi : 24/09/2012 20:59

(@muratdogan)
Reputable Member
Konu başlatıcı

problemi çözdüm  problem  NETLOGON klasörü  oluşmamisti windows2008 serverdeki netlogon klasörünü windows2012 servere taşıyıp paylaşımdan gerekli ayarlari yapinca sorun ortadan kalktı

Gönderildi : 25/09/2012 11:35

Paylaş: