Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS Problemi

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
454 Görüntüleme
(@BarisTabaklar)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhabalar lokasyonumuzda 2 adet dc ve exchange server var fakat www. larımız yani weblerimiz dış bir hosting firmasında bu durumda içerden www.websitemiz.com a girmek istediğimizde sayfa görüntülenemiyor diyor çünkü dns sunucusu içeride olduğu için sanırım dns e bir şeyler eklemek gerekiyor ben tahmini olarak cname ekledim www. kaydı olarak dış web sunucusunun IP sini verdim çalıştı fakat bu seferde mail.websitemiz.com yani A kaydımız iptal oldu lokalden ulaşamamaktayız nedense şimdi cname kaydını kaldırdım düzelmesini bekliyorum akabinde ne yapılabilir yardımcı olursanız seviniriz..

Gönderildi : 21/09/2012 14:23

(@S.AhmetTasova)
Gönderiler: 341
Reputable Member

merhabalar lokasyonumuzda 2 adet dc ve exchange server var fakat www. larımız yani weblerimiz dış bir hosting firmasında bu durumda içerden www.websitemiz.com a girmek istediğimizde sayfa görüntülenemiyor diyor çünkü dns sunucusu içeride olduğu için sanırım dns e bir şeyler eklemek gerekiyor ben tahmini olarak cname ekledim www. kaydı olarak dış web sunucusunun IP sini verdim çalıştı fakat bu seferde mail.websitemiz.com yani A kaydımız iptal oldu lokalden ulaşamamaktayız nedense şimdi cname kaydını kaldırdım düzelmesini bekliyorum akabinde ne yapılabilir yardımcı olursanız seviniriz..

Merhaba DNS Sunucunuz üzerinde  websitemiz.com adında bir adet forward lookup zone oluşturun.İlgili zone içersine host A kayıtları ekleyin.Bu kayıtları www ve boş olarak ekleyin ip adresinede web sunucunuzun adresini yazın.

Selamlar. 

Gönderildi : 21/09/2012 14:39

(@BarisTabaklar)
Gönderiler: 40
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba öncelikle cevabınız için teşekkürler o kayıtları yaptık fakat domainde olan kullanıcı aynı domainin www. olanına giremiyor domain dışındaki workgroup bilgisayarları siteye erişmekte sanırım ince bir detay yada hata var..

Gönderildi : 21/09/2012 14:58

(@davuteren)
Gönderiler: 1584
Noble Member

www A kaydına dış ip adresinizi mail. A  kaydına iç ip adresinizi ve MX kaydına ise yazdığınız o mail adındaki A kaydını gösteriniz. sorun düzelicektir.

Gönderildi : 22/09/2012 12:52

Paylaş: