Forum

Active Directory Ya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Yapısı olmayan Bir Yapıda DHCP Server Kullanmak mümkünmü?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
375 Görüntüleme
(@serkangencturk)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar

Yeni Bir Sistem Kurucağım Bunun yanında  Active Directory Yapısı kurmadan DHCP Server ve DNS Server Kursam Yapıda Bir Hata olurmu ve Nekadar Sağlıklı olur. Yardımlarınız için Teşekkürler.

Konuyu Yanlış Yere Açtıysam Özür Dilerim. 

Gönderildi : 18/09/2012 20:00

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

sağlıktan kastınız dhcp ve dns servislerinin sağlıklı çalışması ise

bunlar için zaten active directory gereksinimi yok sorunsuzca kullanılabilir bu 2 servis

Gönderildi : 18/09/2012 20:17

(@SerdarCakar)
Gönderiler: 95
Estimable Member

Herhangi bir sakınca olmaz. Active directory kullanmak zorunda değilsiniz. Aslında bu sunucuyu ne amaçla kullanacağınızı söyleseydiniz daha sağlıklı cevap verebilirdik.

Gönderildi : 18/09/2012 20:19

(@serkangencturk)
Gönderiler: 22
Eminent Member
Konu başlatıcı

Herhangi bir sakınca olmaz. Active directory kullanmak zorunda değilsiniz. Aslında bu sunucuyu ne amaçla kullanacağınızı söyleseydiniz daha sağlıklı cevap verebilirdik.

Orta Ölcekli Yani Toplamında 15 Adet Bilgisayarı olan bir firmada kullancagım ve sadece dosya paylasımı muhabese programının yedeklenmesinde kullanacagım 

Gönderildi : 19/09/2012 12:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

15 bilgisayarı olan bir yapıda dhcp rolünü kurmak çok elzem bir durum değil. Ortamda modemden bile dağıtabilir elle ip bile verilebilir. Dhcp kurmakta sakınca varmı? Tabiki yok.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/09/2012 12:33

Paylaş: