Anasayfa » Forum

win 2008 standart d...

win 2008 standart domain kurulumu  

RSS
mustafabel
(@mustafabel)
Üye

Merhabalar;

win 2008 serverda domain kurulumundan sonra clientların tüm verilerinin server da tutulacağı client makinada bir problem olduğunda kullanıcının kullanıcı adı ve şifresini herhangi başka bir pc de girip kendi masaüstüne erişeceği bir sistem kurmak istiyorum.yani data yedekleme gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. 2008 standart da bu  mümkünmüdür değilse hangi versiyonu almak gerekir.Birde bu sistem kurulumuyla ilgili döküman bulabileceğim bir yer var mıdır?

Teşekkürler

Alıntı
Gönderildi : 17/09/2012 13:54
CozumPark
(@cozumpark)
Üye

merhabalar

Roaming Profile kullanabilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 13:59
mustafabel
(@mustafabel)
Üye

teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 14:31
Erdem CILINGIROGLU
(@erdemcilingiroglu)
Üye

[quote user="mustafabel"]

Merhabalar;

win 2008 serverda domain kurulumundan sonra clientların tüm verilerinin server da tutulacağı client makinada bir problem olduğunda kullanıcının kullanıcı adı ve şifresini herhangi başka bir pc de girip kendi masaüstüne erişeceği bir sistem kurmak istiyorum.yani data yedekleme gibi şeylerle uğraşmak istemiyorum. 2008 standart da bu  mümkünmüdür değilse hangi versiyonu almak gerekir.Birde bu sistem kurulumuyla ilgili döküman bulabileceğim bir yer var mıdır?

Teşekkürler

[/quote]

Merhabalar,

Roaming User Profile ile ilgili olarak bu makale işinizi görecektir. İyi çalışmalar.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/27/roaming-user-profiles-nas-l-yap-land-r-l-r.aspx

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 16:18
Paylaş:

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol