Group Policy Uygula...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy Uygulanan policy'ler tüm userlarda aktif olmuyor.  

  RSS
Bayram Acar
(@BayramAcar)
Üye

Merhabalar,

 Windows server 2003 DC üzerinde Group Policy üzerinden İnternet Explorer, Chrome ve Firefox Proxy Ayarlarını yapıyorum. Kullanıcılar Proxy ayarlarını değiştirmemeleri için disable ediyorum. AD üzerinden Policy ayarlarını gönderiyorum ve çalışıyor Policy. Fakat bazı kullanıcalarda bu policy uygulanıyor bazılarında ise policy uygulanamıyor. Bunun nedeni ne olacağı hakkında bilgisi olan var mı ? Event Manager üzerinden kontrol ettim Policy uygulanmış görünüyor.

Alıntı
Gönderildi : 14/09/2012 14:53
Bahaddin AKDAŞ
(@BahaddinAKDAS)
Üye

Aynı işletim sistemlerinin birindemi çalışıp diğerinde çalışmıyor. Yoksa XP de çalışıp win7 de mi çalışmıyor. Policynin işletim sistemi desteğine bak en az hangi işletim sistemi olması gerekiyor. Birde o kullanıcıların üyeliklerini kontrol et. Security Filter, delegasyon vb. işlem yaptın mı o çalışmayan kullanıcılarda.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/09/2012 19:13
Efe Sülükçü
(@efesulukcu)
Üye

event viewer üzerinden değil de kullanıcıyla giriş yaptıktan sonra start>run>rsop.msc ile kontrol edin. bu size o kullanıcı veya pcde yaptığınız ayarların hangilerinin uygulandığını gösterecektir.

uygulamayı her nerede yaptıysanız (default domain, ou) inheritance block olmadığına dikkat edin. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 15/09/2012 01:51
Bayram Acar
(@BayramAcar)
Üye

Arkadaşlar,

Policy ayarlarında bulunan proxy ile ilgili tüm ayarları baştan yaptım ve ENFORCED seçeneğini işaretledim. Bu şekilde sorunu çözdüm.

Teşekkürler, İyi Çalışmalar...

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 11:58
Bahaddin AKDAŞ
(@BahaddinAKDAS)
Üye

Geri dönüş için teşekkürler.

CevapAlıntı
Gönderildi : 17/09/2012 16:23
Paylaş: