Forum

Group Policy Uygula...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Group Policy Uygulanan policy'ler tüm userlarda aktif olmuyor.

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,185 Görüntüleme
(@BayramAcar)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Windows server 2003 DC üzerinde Group Policy üzerinden İnternet Explorer, Chrome ve Firefox Proxy Ayarlarını yapıyorum. Kullanıcılar Proxy ayarlarını değiştirmemeleri için disable ediyorum. AD üzerinden Policy ayarlarını gönderiyorum ve çalışıyor Policy. Fakat bazı kullanıcalarda bu policy uygulanıyor bazılarında ise policy uygulanamıyor. Bunun nedeni ne olacağı hakkında bilgisi olan var mı ? Event Manager üzerinden kontrol ettim Policy uygulanmış görünüyor.

Gönderildi : 14/09/2012 14:53

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Aynı işletim sistemlerinin birindemi çalışıp diğerinde çalışmıyor. Yoksa XP de çalışıp win7 de mi çalışmıyor. Policynin işletim sistemi desteğine bak en az hangi işletim sistemi olması gerekiyor. Birde o kullanıcıların üyeliklerini kontrol et. Security Filter, delegasyon vb. işlem yaptın mı o çalışmayan kullanıcılarda.

Gönderildi : 14/09/2012 19:13

(@efesulukcu)
Gönderiler: 1425
Noble Member

event viewer üzerinden değil de kullanıcıyla giriş yaptıktan sonra start>run>rsop.msc ile kontrol edin. bu size o kullanıcı veya pcde yaptığınız ayarların hangilerinin uygulandığını gösterecektir.

uygulamayı her nerede yaptıysanız (default domain, ou) inheritance block olmadığına dikkat edin. 

Gönderildi : 15/09/2012 01:51

(@BayramAcar)
Gönderiler: 31
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar,

Policy ayarlarında bulunan proxy ile ilgili tüm ayarları baştan yaptım ve ENFORCED seçeneğini işaretledim. Bu şekilde sorunu çözdüm.

Teşekkürler, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 17/09/2012 11:58

(@BahaddinAKDAS)
Gönderiler: 157
Estimable Member

Geri dönüş için teşekkürler.

Gönderildi : 17/09/2012 16:23

Paylaş: